Gala laureatów w  PCE

Czy droga do sukcesu jest prostym procesem? Z pewnością wiele w tej kwestii mogą powiedzieć ci, którzy odnieśli sukces. Niektórzy mówią, że sukces to robienie zwykłych rzeczy nadzwyczaj dobrze, inni twierdzą, że aby osiągnąć cokolwiek, trzeba mieć w sobie dużo odwagi, samozaparcia a nawet wytrwałości. Wszystko po to, by umieć poświęcić się realizacji swoich marzeń. Rok szkolny 2021/2022 obfitował znaczącą liczbą konkursów dla dzieci i młodzieży realizowanych przez PCE w Lubaniu przy współpracy nauczycieli ze szkół naszego powiatu, a nasi uczniowie osiągnęli wysokie noty w wielu dziedzinach. Ich wyczyny uhonorowano podczas uroczystej gali. W dniu 14 czerwca 2022 r. uczestniczyliśmy w „XXII Gali Laureatów Powiatowych Konkursów w roku szkolnym 2021/2022”. Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Lubaniu. Uroczystość uświetnili swoją obecnością dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie wraz z rodzicami oraz przedstawiciele organów prowadzących szkoły i placówki. Podczas spotkania wyróżniono tych, którzy zdobyli najlepsze miejsca w konkursach przedmiotowych, językowych i artystycznych organizowanych przez PCE w Lubaniu. Wśród wyróżnionych byli nasi uczniowie – najlepsi w powiecie, regionie i województwie oraz przygotowujący ich nauczyciele. Uhonorowano następujące osoby: Maję Łyp, Macieja Sołtysa, Mateusza Wereszczyńskiego, Szymona Zajączkowskiego, Vanessę Wołoszyn, Alana Mizgiera, Olivera Skowronka, Carmen Szubę, Amelię Mowczko, Julię Masłowską, Leona Kieryluka. Niektórzy zdobyli tytuły laureatów w kilku konkursach. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy uznania i upominki, a nauczyciele: p. T. Bużantowicz, p. I. Chwirot, p. A. Janicka, p. A. Kalinowska, p. B. Kołodziejczak, p. S. Matusiak, p. A. Patron, p. I. Smolińska – podziękowania za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do konkursów. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym! To Wy tworzycie sukces naszej szkoły. Jesteśmy z Was bardzo dumni! Życzymy, abyście mogli dalej się rozwijać, a nauka, zamiłowania i pasje przynosiły Wam jak najwięcej satysfakcji.

I.S.