Finał dolnośląski Igrzysk Dzieci zakończony sukcesem! Wróciliśmy z medalami!

W lubańskiej „Jedynce” propagujemy aktywności lekkoatletyczne, mając na uwadze to, by każdy uczeń znalazł coś dla siebie. Warto podkreślić, że wszystkie dyscypliny lekkoatletyczne stanowią doskonałą podstawę do osiągnięcia ogólnej sprawności fizycznej. Należy o tym pamiętać! Tym razem najlepsi sportowcy naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w zawodach finałowych Dolnego Śląska. „Królowa sportu” przyniosła startującym wiele pozytywnych przeżyć i emocji, a osiągnięte wyniki cieszą niezmiernie. W dniu 14 czerwca br. sportowcy naszej szkoły uczestniczyli w finale dolnośląskim Igrzysk Dzieci w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych. Uczniowie spisali się doskonale, bowiem zajęli wysokie miejsca na podium. Zdobyliśmy dwa srebrne medale oraz czołowe miejsca w rankingu, a w ostatecznej klasyfikacji uplasowaliśmy się na wysokich miejscach. Wyniki przedstawiają się następująco: Filip Sozański uzyskał 2. miejsce w skoku w dal z wynikiem 4.80 m, Filip Sozański, Dominik Markut, Samuel Michalak i Mateusz Krupa zdobyli 2. miejsce w sztafecie 4×100 m z wynikiem 55,11s; Dominik Markut uzyskał 5. lokatę w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 50m; Samuel Michalak zajął 14. miejsce w biegu na dystansie 60 m z wynikiem 8,55s; Michał Łamasz zajął 17. miejsce w biegu na dystansie 60 m z wynikiem 8,74s; Mateusz Krupa uzyskał 11. miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,30 m; Kornelia Rudnicka zajęła 4. lokatę w biegu na dystansie 60 m z wynikiem 8.85s; Hanna Członka zajęła 18. notę w biegu na dystansie 60 m z wynikiem 9,48s; Maja Dziędzioła uplasowała się na 11. miejscu w biegu na dystansie 600 m z wynikiem 2.06,65; Julia Tomkiewicz zajęła 22. miejsce w biegu na dystansie 600 m z wynikiem 2.19,56; Maja Ociesa zajęła 11. miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,02 m; Emilia Okraszewska uzyskała 5. miejsce w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 35,5 m; Aleksandra Szełgiejko zajęła 7. miejsce w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 34,5 m; dziewczęta w składzie: Kornelia Rudnicka, Maja Dziędzioła, Julia Tomkiewicz i Maja Ociesa zajęły 10. miejsce w sztafecie 4×100 m z wynikiem 62,75s. Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej dziewcząt uzyskaliśmy 6. miejsce na 46 startujących szkół, natomiast w klasyfikacji chłopców uplasowaliśmy się również na wysokim 6. miejscu na 47 szkół. 

Wszystkim sportowcom gratulujemy wspaniałych wyników i ogromnego zaangażowania podczas zawodów. Opiekunem naszej ekipy był pan Mariusz król. 

I.S.