Witaj, zabawo! Festyn z okazji Dnia Dziecka

Kiedy nadchodzą ciepłe dni, aż szkoda nie skorzystać ze sprzyjającej pory i nie zorganizować wydarzeń szkolnych na świeżym powietrzu. Czerwcowe święto – Dzień Dziecka to idealny czas na połączenie dobrej zabawy z nauką i zdrowym ruchem. Tego dnia postanowiliśmy uczcić jedno z najbardziej wyczekiwanych przez uczniów świąt. Zaangażowała się cała społeczność szkolna. Już sama organizacja wydarzenia była wspaniałą przygodą i niezastąpionym doświadczeniem uczniów, rodziców i nauczycieli. Festyn obfitował w szereg atrakcji, a przygotowane zabawy dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń. Tego dnia  najistotniejsze było to, że mogli, czynnie z udziałem rodziców czy nauczycieli, uczestniczyć w przygotowanych atrakcjach. A nie było ich mało! Emocjonujące rozgrywki sportowe, m. in. mecz siatkówki nauczyciele kontra uczniowie, tor przeszkód, zabawy sportowe, gra w szachy dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń. Były to przeżycia nie tylko dla uczestniczących, ale też kibicujących! Warto wspomnieć jeszcze o innych atrakcjach, w które zaangażowali się wszyscy. Tak, tak cała społeczność szkolna zaprezentowała pokaz swoich umiejętności tanecznych. Rytmiczny taniec belgijki zintegrował wszystkich – w rytm muzyki popłynęli zarówno ci bardziej, jak i ci mniej odważni. Pokazy taneczne i występy wokalne w wykonaniu uczniów kl. 1-3 wypadły również wspaniale. Najmłodsi tworzyli też piękne plecionki z bibuły, obrazy na folii, z kolei starsi wykonali plakaty, na których ukazali wizję zawodów, jakich mogliby się podjąć bohaterowie literaccy czy filmowi. Wszyscy mogli skorzystać z fotobudki. Miłośnicy historii słuchali prelekcji o historii Lubania pana J. Kulczyckiego, ciekawscy wzięli udział w pokazach poszukiwania skarbów z detektorystami oraz pokazie grupy rekonstrukcyjnej. Każde ze stoisk cieszyło się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Dopełnieniem imprezy była loteria fantowa oraz stoiska z pysznymi ciastami. Przygotowano poczęstunek – m. in. kiełbaski, popcorn. Tak więc każdy znalazł coś dla siebie. 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie festynu – rodzicom za przekazanie przedmiotów na loterię, upieczenie słodkości, Radzie Rodziców za wsparcie finansowe, nauczycielom, wychowawcom i pracownikom obsługi za pomoc w organizacji wydarzenia oraz wszystkim gościom za przyjęcie zaproszenia. Należy zaznaczyć, iż z twarzy dzieci nie schodził uśmiech, a przecież o to właśnie chodzi w takim dniu, bowiem, „gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” (J. Korczak). Z pewnością był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek, a dobry humor dopisywał każdemu. Kochane Dzieci, życzymy Wam wszystkiego najlepszego, bądźcie dziećmi jak najdłużej! |Pamiętajcie, że zdążycie jeszcze być dorosłymi, niech dzieciństwo trwa w Was jak najdłużej, choć i tak zbyt szybko mija… tak więc bawcie się, śmiejcie i serce dziecka miejcie. 

I.S.