Mówimy z klasą! Finał konkursu oratorskiego zakończony sukcesem!

Wśród uczniów lubańskiej „Jedynki” są tacy, którzy doskonale znają techniki komunikacji i w czasie wystąpień publicznych potrafią wykazać się niezwykłymi umiejętnościami krasomówczymi. W dniu 30 maja br. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w finale „Konkursu Oratorskiego” organizowanego przez MDK w Lubaniu. Wydarzenie zorganizowano w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka pod Patronatem Burmistrza Miasta Lubań z okazji wydarzeń z cyklu „Dzieci mają głos”. Sześcioro laureatów eliminacji szkolnych wraz z klasą 8a miało okazję uczestniczyć w treningu pod hasłem „Ciało i usta muszą mówić tym samym językiem”. W czasie warsztatów uczestnicy przećwiczyli najważniejsze techniki porozumiewania się, zapoznali się z czynnikami wpływającymi na skuteczność i atrakcyjność wypowiedzi oraz opanowali konkretne narzędzia pozwalające kontrolować poszczególne składniki komunikatu, m. in. mowę ciała i kontakt wzrokowy z odbiorcami. Spotkanie było też doskonałą okazją do zaznajomienia się z podstawowymi metodami panowania nad stresem, aktywnego słuchania czy pracy nad emisją głosu. Poznane techniki przydadzą się wszystkim! Po treningu reprezentanci naszej szkoły przedstawili swoje wizje „Miasta Lubań za 20 lat”. Przygotowane przemówienia były na bardzo wysokim poziomie, a deklamacje zachwyciły jury. Wypowiedzi, ukazujące naszą małą ojczyznę za 20 lat, pokazały zebranemu audytorium, jak ważne jest wypowiadanie się w sposób pełny i kwiecisty, jak istotny jest kontakt z odbiorcami. W najciekawszy sposób swoje wizje przekazali następujący uczniowie: w kategorii klas 4-6 – 1. miejsce i tytuł „Mistrza słowa” otrzymał Oskar Usyk z kl. 4b, 2. miejsce zdobyła Aurelia Łyp z kl. 5a, natomiast 3. miejsce uzyskała Hanna Pasiak z kl. 4b; w grupie kl. 7-8 tytuł „Mistrza słowa” ex aequo otrzymali Zuzanna Tomkiewicz z kl. 8a oraz Szymon Zajączkowski z kl. 8c, 3. miejsce zdobyła – Julia Lubikowska z kl. 8c. Gratulujemy sukcesu! Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie i słodki poczęstunek.

I.S.