Wyniki szkolnych eliminacji konkursu oratorskiego „Moje miasto Lubań za 20 lat” 

W maju uczniowie lubańskiej „Jedynki” wzięli udział w szkolnych eliminacjach konkursu oratorskiego pod hasłem „Moje miasto Lubań za 20 lat”. Mając na uwadze rozwijanie zainteresowań naszych uczniów, wspierając młode talenty czy ośmielając młodzież do prezentowania swojego stanowiska, a także wyrażania swoich poglądów, postanowiliśmy wziąć udział w konkursie, którego organizatorem jest MDK w Lubaniu. Uczestnicy musieli przygotować własną wypowiedź nawiązującą do tematu przewodniego konkursu. W myśl regulaminu najlepsze prezentacje, oceniane w  kategoriach: IV – VI oraz VII – VIII przeszły do dalszego etapu. Wśród nich są prace następujących uczniów: w kategorii kl. 4-6: Aurelii Łyp z kl. 5a, Oskara Usyka z kl. 4a oraz Hanny Pasiak  z klasy 4b, natomiast w kategorii kl. 7-8 najlepsze wyniki uzyskali ósmoklasiści: Zuzanna Tomkiewicz (kl. 8a), Szymon Zajączkowski (kl. 8c) oraz Julia Lubikowska (kl. 8c). Wyłonieni laureaci wezmą udział w konkursie finałowym, który odbędzie się 30 maja 2022 r. w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu. Warto zaznaczyć, iż wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka pod hasłem „Dzieci mają głos”. Wówczas, podczas eliminacji finałowych, nasi uczniowie ukażą swoją wizję miasta Lubań za 20 lat.  Czy nasi oratorzy nawiążą właściwy kontakt ze słuchaczami, czy efektownie zaprezentują swoje zdolności krasomówcze przed niemałym audytorium? O tym przekonamy się podczas finału. Trzymamy kciuki za naszych odważnych uczniów. Prowadzące eliminacje szkolne – panie: Jolanta Dziędzioła, Iwona Smolińska.

I.S.