Wyróżnienia w Kangurku Matematycznym 2022! 

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXXI edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny 2022”. Konkurs miał charakter testu. Warto zaznaczyć, iż w chwili obecnej zmaganiom przypisuje się miano masowej imprezy matematycznej na świecie, a wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy zadań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Właśnie otrzymaliśmy wyniki końcowe i … mamy powody do dumy, gdyż nasi matematycy odnieśli niemałe sukcesy. Aż czworo uczniów naszej szkoły uzyskało wyróżnienia: Alicja Chawchunowicz z klasy 3a (przygotowanie: pani Elzbieta Chilińska); Maja Sałandyk z klasy 5a, Paweł Kiełdanowicz z kl. 5a oraz Hanna Kicuła z kl. 8d (uczniowie pani Agnieszki Patron). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w matematycznych szrankach. Szkolny koordynator i prowadzący konkurs: pan Daniel Kucharczyk.

I.S.