Zdobyliśmy wicemistrzostwo strefy jeleniogórskiej w piłce nożnej dziewcząt!

W dniu 20.05.2022r. obiekt sportowy lubańskiej „Jedynki” stał się areną rozgrywek w piłce nożnej. Tym razem zorganizowaliśmy finał strefy jeleniogórskiej w „Piłce nożnej dziewcząt” w kategorii „Igrzysk Dzieci”.  W tegorocznych rozgrywkach uczestniczyło pięć zespołów: SP Bolesławiec, SP Rębiszów, SP Pisarzowice (koło Kamiennej Góry) oraz SP Osiek Łużycki. Zawodniczki rozegrały dziesięć meczów, gdyż zastosowano system gry „każdy z każdym”. Nasza drużyna wygrała 3:0 z Rębiszowem, 3:1 z Pisarzowicami, 5:0 z Osiekiem Łużyckim; niestety przegraliśmy 1:0 z Bolesławcem. Ostatecznie zdobyliśmy wicemistrzostwo strefy jeleniogórskiej! Należy podkreślić, iż nasze zawodniczki naprawdę zasłużyły na srebrny medal – były świetnie przygotowane, a ich solidna praca i zaangażowanie zespołowe przyniosły wspaniały efekt. Umiejętności techniczne zachwyciły niejednego obserwującego, a zapał, jaki dziewczyny wkładały w każde starcie z przeciwniczkami z pewnością zasługuje na uznanie. Gratulujemy! Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Brawo! Tak trzymać, dziewczyny! 

Skład drużyny: Emilia Okraszewska, Białkowska Maja, Ociesa Maja, Oleksy Dorota, Szczepankowska Julia, Tomkiewicz Julia, Węgrzyn Zofia, Szełgiejko Aleksandra, Grzybowska Victoria, Halina Mamos. Opiekun i prowadzący zawody: pan Marcin Ludward. 

I.S.