Sukces naszego recytatora!

Czy recytowanie pomaga zdobyć i rozwinąć wewnętrzną wrażliwość na otaczający świat, czy uwrażliwia na piękno ojczystego języka? Zapewne tak! Przekonał się o tym uczeń naszej szkoły, dla którego nieobce jest piękno poezji. Ósmoklasista lubańskiej „Jedynki” – Szymon Zajączkowski, wielokrotnie wykorzystuje okazje do zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich, a wszystko to, co się dzieje na scenie, traktuje bardzo osobiście i niezwykle poważnie. Młody artysta już wielokrotnie udowadniał, że obycie ze sceną wymaga szczególnych predyspozycji. Dotychczasowe konkursy okazały się dla naszego ucznia nie lada wyzwaniem, zachwycał niebanalnym wykonaniem, a deklamowanie zarówno poezji, jak i prozy zyskało uznanie jury już wielokrotnie. Tym razem w dniu 18 maja 2022 roku w Kłodzkim Ośrodku Kultury nasz ósmoklasista wziął udział w finale „Wojewódzkiego XXV Jubileuszowego Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK” w kategorii „starsi”. Jury w składzie: Klaudia Lutosławska-Nowak, Joanna Półtoranos, Katarzyna Schick, Joanna Załucka i Tomasz Lasek po wysłuchaniu 29 uczestników zdecydowało przyznać  ósmoklasiście 3. miejsce! To wielki sukces naszego recytatora i opiekuna artystycznego – pani Tamary Bużantowicz. Szymon zaprezentował piękny i wzruszający występ. Tygodnie pracy nad recytacją,  poprawną dykcją, ciekawe interpretacje poezji oraz prozy zaowocowały niemałym sukcesem. Warto dodać, iż nasz uczeń od czterech lat dodatkowo uczęszcza na zajęcia teatralno-warsztatowe pod kierunkiem pani Anety Ćwieluch w „Teatrze Cebóla przy Pracowni Teatralnej FormaT” Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu, w czasie których doskonali swój warsztat aktorski. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w konsekwentnym dążeniu do czerpania wielkiej radości z przebywania na scenie i obcowania z poezją. 

I.S.