Nasz uczeń w czołówce! Mamy 1. miejsce w „Powiatowym Konkursie Matematycznym kl. 7-8”!

Właśnie poznaliśmy wyniki „II Powiatowego Konkursu Matematycznego kl. 7-8”. Konkurs stanowił cenne rozszerzenie programu nauczania, a także zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów powiatu lubańskiego. W tym roku lubańską „Jedynkę” reprezentował uczeń kl. 8a – Maciej Sołtys – Laureat wcześniejszych eliminacji szkolnych, miłośnik tak trudnego i wymagającego systematycznej nauki przedmiotu. Finał konkursu to kolejne potwierdzenie potęgi naszego matematyka. Ósmoklasista jako sympatyk królowej nauk podjął się rozwiązania zadań wymagających niezwykłego zaangażowania. Z pewnością samo podjęcie trudu ich rozwiązywania wiąże się z uznaniem i pochwałą, a zdobycie najlepszego wyniku w powiecie zagwarantowało nam niemały sukces! Uczeń naszej szkoły, przygotowany przez panią Agnieszkę Patron, znalazł się w gronie najlepszych matematyków w powiecie i właśnie z tego jesteśmy niezwykle dumni! Gratulujemy wspaniałego wyróżnienia! W stronę laureata kierujemy słowa uznania: „Niechaj matematyka stanie się dla Ciebie drogowskazem na drodze uczniowskiej kariery, a radość z sukcesów niechaj będzie motywacją do osiągania jeszcze wyższych wyników i celów”.

I.S.