Mamy Laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Polonistycznej „Olimpus”! 

Mając na uwadze cenne rozszerzenie programów nauczania języka polskiego oraz urozmaicenie programu zajęć pozalekcyjnych polonistki naszej szkoły: panie Bożena Giżycka (koordynator szkolny) i Iwona Smolińska podjęły się organizacji olimpiady przedmiotowej w czasie sesji wiosennej 2022. Wszystko po to, by ocenić poziom wiedzy naszych uczniów. Olimpiada, przygotowana przez zewnętrzną, doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, składała się z 30 pytań opracowanych w atrakcyjnej formie graficznej. Należy zaznaczyć, iż w zmaganiach wzięli udział uczniowie z całej Polski. Chętnych do udziału było naprawdę sporo! Sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie wiedzy polonistycznej podjęło się aż 31 uczniów klas czwartych i ósmych naszej szkoły. W tegorocznym konkursie trzeba było wykazać się dużym zasobem wiedzy nie tylko podstawowej z zakresu języka polskiego, ale również wiedzą ponadpodstawową, zwłaszcza z dziedziny literatury i gramatyki. Najlepsi zdobyli tytuł Laureata. W gronie tych najlepszych znaleźli się: wśród ósmoklasistów – uczniowie kl. 8b: Marika Cierlik (2. miejsce w Polsce), Hubert Grzybowski (4. miejsce w Polsce), Agata Bielińska (13. miejsce w kraju), Zuzanna Wójcik (18. miejsce w kraju), Karolina Wysocka (21. miejsce w kraju), Oskar Madziarz (30. miejsce), przygotowani przez panią Bożenę Giżycką oraz uczniowie kl. 8a: Maciej Sołtys (20. miejsce w Polsce), Maja Łyp (22. miejsce w Polsce), Zuzanna Tomkiewicz (30. miejsce), ucz. kl. 8c:  Amelia Bil (27. miejsce w kraju), z kolei w grupie młodszej wśród czwartoklasistów – Hanna Makowiecka z kl. 4a (20. miejsce w kraju), przygotowani przez panią Iwonę Smolińską. Laureaci, tj. Marika i Hubert otrzymali nagrody książkowe, Agata – Dyplom Laureata, natomiast pozostali startujący zostali wyróżnieni Dyplomem Uznania i uplasowali się tuż za wyróżnionymi. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a Laureatom gratulujemy doskonałych wyników w rankingu ogólnopolskim! 

I.S.