Jak promujemy czytanie? Wyzwania naszych uczniów!

Promowanie czytelnictwa oraz zachęcanie dzieci do czytania książek to jeden z najważniejszych celów, jakie stawia przed sobą szkoła. W ramach realizowanej w szkole innowacji „Czytanie jest cool” podjęliśmy się już wielu inicjatyw. Tym razem postanowiliśmy ogłosić czytelnicze wyzwania „Przyłapani z książką” oraz stworzenie projektu swojej ulubionej książki. Zadania uczniów polegały na wykonaniu zdjęcia podczas czytania książki lub przygotowaniu graficznego projektu okładki książki. Zarówno czytający, jak i projektanci poradzili sobie doskonale z przypisanym im zadaniami. Jakie środki wyrazu zastosowali uczniowie? Jednym pomogło wykorzystanie lokalnego terenu, inni dosłownie „ubrali się w książkę”, wykorzystując technikę slevface. Czytający pokazali, iż czytać można naprawdę wszędzie – siedząc, leżąc, stojąc, na głos, samemu sobie, w autokarze, w ogrodzie… Zapraszamy do prześledzenia galerii. Widać, że podjęte wyzwania przeniosły naszych miłośników czytania do innego świata, a w wykonane zadania włożyli mnóstwo energii. Zapewne te krótkie wyprawy czytelnicze zmieniły postrzeganie rzeczywistości niejednego ucznia… Pamiętajmy, że czytanie ma naprawdę wiele zalet! Czytajmy jak najczęściej! Wszystkim chętnym dziękujemy za udział w akcji. Najlepsze wyzwania nagrodziliśmy nagrodą książkową i dyplomem. Wyniki przedstawiają się następująco: w  kategorii kl. 1-3: Alicja Zielińska (kl. 2c) za zdjęcie „Przyłapani na czytaniu”, Paweł Lasko (kl. 3b) za projekt okładki; wśród kl. 4-6: Pola Nowak (kl. 4a) za zdjęcie, Hanna Makowiecka (kl. 4a) za projekt okładki; wśród kl. 7-8: Wiktoria Wójcik (kl. 8a) za zdjęcie, Kacper Litwiński (kl. 7d) za projekt okładki. Gratulujemy! Koordynatorki akcji – panie: Iwona Smolińska, Agnieszka Szwabowicz. 

I.S.