Nasi Laureaci zDolnego Ślązaka nagrodzeni podczas gali! 

W tym roku szkolnym uczniowie lubańskiej „Jedynki” ponownie osiągnęli najwyższe wyniki w prestiżowych konkursach, a swoją determinacją oraz ciężką pracą pokazali, że posiadają ogromną wiedzę i potrafią wykazać się umiejętnościami ponadprogramowymi. Tym razem najwyższe wyniki uzyskaliśmy z języka polskiego i matematyki. Niemal co roku cieszymy się, więcej – jesteśmy dumni – z kolejnych sukcesów naszych laureatów i finalistów prestiżowych konkursów wojewódzkich. I tak jest tym razem! Nasi Zdolni zdobyli zasłużone tytuły i zostali zaproszeni na uroczystą galę będącą zakończeniem zmagań wojewódzkich. W dniu 17 maja br. ósmoklasiści naszej szkoły w auli Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odebrali dyplomy, medale i zaświadczenia potwierdzające uzyskane tytuły. Laureaci „zDolnego Ślązaka Polonistycznego”: Maja Łyp z kl. 8a, Mateusz Wereszczyński z kl. 8d oraz laureat „zDolnego Ślązaka Matematycznego”-  Maciej Sołtys z kl. 8a znaleźli się w gronie najzdolniejszych uczniów Dolnego Śląska. Uhonorowanie naszych Zdolnych było przeżyciem nie tylko dla samych uczniów, ale też dla ich rodziców i nauczycieli przygotowujących. Nagrody, wręczone przez Pana Romana Kowalczyka – Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, mogą być tylko potwierdzeniem tego, jak ważne tytuły uzyskali nasi uczniowie. Należy zaznaczyć, iż z 60 649 uczniów, którzy przystąpili do konkursów w dziewięciu kategoriach na etapie szkolnym, najwyższe miejsca – tytuły laureatów Dolnego Śląska zdobyło tylko 388 osób. Z prawdziwą dumą i radością informujemy, że za zdobyte wyróżnienia nasza trójka zapewniła sobie 100% wyniku na egzaminie ósmoklasistów, tym samym zwolnienie z danej części egzaminu oraz pierwszeństwo wyboru szkoły ponadpodstawowej. Podziękowania składamy również nauczycielom, przygotowującym naszych Zdolnych – tym, którzy Was inspirowali, wspierali i wskazali właściwą drogę do zdobycia wiedzy – paniom: Tamarze Bużantowicz, Agnieszce Patron i Iwonie Smolińskiej. Gratulacje! 

I.S.