Kolejne udane starty w zawodach lekkoatletycznych – zdobyliśmy Mistrzostwo Powiatu!

W dniu 12.05.2022 odbyły się „Mistrzostwa Lekkoatletyczne” w kategorii Igrzysk Dzieci (kl. 4-6). Tym razem nasi sportowcy  mieli okazję uczestniczyć w zawodach na obiekcie sportowym w Leśnej. Uczestnikami tegorocznych zmagań były następujące drużyny: SP Świeradów, SP Smolnik, SP Pisarzowice, SP Olszyna i nasza szkoła, czyli SP1 Lubań. Zawody lekkoatletyczne, które wyłoniły wiodące drużyny i ukazały indywidualne sukcesy młodych sportowców naszego powiatu, potwierdziły duże zapotrzebowanie na stwarzanie uczniom warunków do sportowej rywalizacji międzyszkolnej. Dziewczęta wzięły udział w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, 300 m, 600 m, natomiast chłopcy startowali w biegu na 1000 m. Wszyscy sprawdzili się również w następujących dyscyplinach: skok w dal, pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową, sztafeta biegowa 4×100 m oraz sztafeta szwedzka. Sukcesy, które odnieśliśmy są imponujące! Zdominowaliśmy wszystkie konkurencje, uzyskując zaszczytne miejsca na podium. Należy zaznaczyć, iż suma wszystkich miejsc naszych zawodników dała nam ostatecznie Mistrzostwo Powiatu w kategorii zarówno dziewcząt, jak i chłopców. Sukcesy dziewcząt: 4x 100 m – I miejsce: Kornelia Rudzińska, Hanna Członka, Julia Kleśta, Laura Rzepa; rzut piłeczką palantową: Aleksandra Szełgiejko – I miejsce, Emilia Okraszewska – II miejsce; pchnięcie kulą: Vanessa Wołoszyn – I miejsce, Maja Białkowska – II miejsce; bieg na 60 metrów – Kornelia Rudzińska I miejsce, Hanna Członka III miejsce; bieg na 600 metrów – Julia Tomkiewicz – I miejsce; sztafeta szwedzka – II miejsce – Hanna Mamos, Maja Białkowska, Dorota Oleksy; skok w dal – Laura Rzepa II miejsce, Julia Kleśta III miejsce. Sukcesy chłopców: 4 X 100 m – I miejsce – Mateusz Krupa, Konrad Radziński, Samuel Michalak, Michał Łamasz; rzut piłeczką palantową – I miejsce – Dominik Markut, II miejsce – Maciek Kokociński, bieg na 60 metrów – I miejsce – Samuel Michalak, II miejsce – Michał Łamasz, skok w dal – I miejsce Filip Sazoński, II miejsce Mateusz Krupa, bieg na 1000 metrów – III miejsce Bartosz Caban; bieg na 300 metrów – III miejsce Konrad Radziński; sztafeta szwedzka – II miejsce – Dominik Markut, Mateusz Karłowski, Filip Sazoński, Wiktor Brzozowski. Skład naszych zwycięskich drużyn uzupełniają jeszcze Maksymilian Łasica i Zofia Węgrzyn, którzy również dzielnie walczyli i dosłownie otarli się o miejsca na podium. Gratulacje dla wszystkich sportowców! Brawo! Jesteśmy z Was dumni! Oby więcej takich wyróżnień! 

Opiekunowie drużyn: chłopców – pan Marcin Ludward, dziewcząt – pan Mariusz Król. 

I.S.