Powiatowy Turniej Szachowy zakończony sukcesem – zdobyliśmy Mistrzostwo Powiatu!

Czy bawiąc się można wpłynąć na rozwój wyobraźni, zdolności analitycznych i arytmetycznych? Oczywiście, że tak – grając w szachy! Szachy to ciągły rozwój i nauka, ale też możliwość ciekawego spędzania czasu. Wiedzą o tym nasi uczniowie, którzy licznie korzystają z tego przywileju, uczestnicząc w   zajęciach pozalekcyjnych, podczas których szlifują naukę tej królewskiej gry oraz  przygotowując się do różnych turniejów. Każde zawody szachowe są dla nich doskonałą okazją do zaprezentowania opanowanych umiejętności, techniki gry. Początek maja dał właśnie taką możliwość. 6 maja br. 8-osobowa reprezentacja naszej szkoły miała szansę uczestniczyć w „Powiatowym Turnieju Szachowym” w dwóch kategoriach Igrzysk Dzieci (kl. 4-6), oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. 7-8). W zawodach wzięły udział dwa zespoły: SP Świeradów oraz nasza szkoła-SP1 (organizator zawodów). Rozegrane mecze okazały się niezwykle emocjonujące dla zawodników. Drużyny pokazały szereg technicznych umiejętności. Wszystkich ucieszył sukces naszych reprezentacji! Ostatecznie zdobyliśmy 1. miejsce w dwóch kategoriach!  Nasi uczniowie zwyciężyli w pięknym stylu, bowiem wygrali większość partii. Należy pochwalić trzech zawodników: Alana, Szymona i Huberta, gdyż nie przegrali żadnej partii. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym, czyli każdy rozegrał cztery partie. Za wygraną partię był jeden punkt, za remis – pół. Ostatecznie w kategorii młodszej uzyskaliśmy wynik 12:4, natomiast w starszej – 13:3. Uczestnikom dziękujemy za udział i sportową postawę oraz współtworzenie niezastąpionych zespołów, zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów. Wszystkim dziękujemy za pełne emocji rozgrywki, niezwykle zaciętą rywalizację według zasad  fair play i cudowną atmosferę zawodów. Prowadzący turniej – Pan Marcin Ludward. 

Skład drużyn: młodszej: Alan Mizgier, Hubert Kadej , Jowita Gnaś, Oskar Usyk; starszej: Amelia Bil, Kamil Tomkiewicz, Szymon Markut, Hubert Grzybowski.

I.S.