Witaj  maj, Trzeci Maj!

   Jak co roku na przełomie kwietnia i maja w naszej szkole obchodzimy majowe święta. To czas dumy i radości z naszych symboli narodowych i Konstytucji 3 Maja, dokumentu, który zawierał wizję nowej Rzeczpospolitej.  W tym roku szkolnym skupiliśmy się na dwóch przedsięwzięciach. 

   Pierwszym było przygotowanie przez uczniów klas IV – VIII „żywego obrazu ” : „ Konstytucja 3 Maja 1971roku” Jana Matejki, którego oryginalną wersję możemy podziwiać w zbiorach Zamku Królewskiego w Warszawie. Młodzież chętnie zaangażowała się do realizacji tego zadania, ćwicząc pozy i przygotowując stroje i rekwizyty.

   Drugim przedsięwzięciem był polonez, taniec przygotowany przez uczniów klas VIII i uroczyście odtańczony na placu szkolnym. Następnie cała społeczność uczniowska  ruszyła w rytmie poloneza s przez boiska szkolne. Królowały barwy narodowe: biel i czerwień oraz dobry nastrój.

  Dodatkowo 3 maja poczet sztandarowy godnie reprezentował naszą szkołę na miejskich uroczystościach poświęconych obchodom Dnia Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

A.Sz.