Uczennica Jedynki  Laureatką Powiatowego Konkursu Ortograficznego kl. 7-8!

Ortograficzne wyzwania to zdecydowanie emocjonujące konkursy dla wszystkich miłośników ortografii. Celem konkursów ortograficznych jest wyłonienie „Mistrzów Ortografii” oraz pokazanie wartości uczenia się i nabywania umiejętności poprawnego posługiwania się językiem ojczystym. Sukcesy w tym obszarze cieszą niezmiernie, a każde powiatowe zmagania z ortografią okazują się nie tylko okazją do wspólnej zabawy międzyszkolnej i intelektualnego współzawodnictwa, ale też rozwijania wiedzy i zainteresowań wszystkich uczestników. Okazało się, iż współzawodnictwo w kategorii wiekowej kl. 7-8 przyniosło spory sukces, a nasza ósmoklasistka – Maja Łyp wykazała się wysoką znajomością zasad ortograficznych. Maja zajęła 2. miejsce w „XVIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym” pod hasłem „Świat przyrody pod lupą”, uzyskując tytuł Laureatki konkursu. Należy zaznaczyć, iż przygotowanie do konkursu wymagało od Mai systematycznej i wytrwałej pracy, która w etapie powiatowym przyniosła znakomite rezultaty i pozwoliła na odniesienie tego sukcesu. Brawo, Maju! Gratulujemy wspaniałego wyniku! Opiekunem uczennicy była pani Iwona Smolińska.

I.S.