Trening z mistrzem Polski w koszykówce!

Najlepszą zachętą do podjęcia wyzwania, jakie stanowi ruch, jest dobry przykład. Okazuje się, iż jest to świetny sposób, który może przekonać młodego człowieka do uprawiania sportu. Widząc, ile radości sprawia sport, z pewnością łatwiej uczestniczyć w różnych formach aktywności fizycznej. Mistrzowie sportu, czyli ludzie ze sportową pasją, chętnie dzielą się swoimi umiejętnościami i doświadczeniami, często stanowią wzór dla rozpoczynających przygodę ze sportem. Dlatego mamy nadzieję, iż spotkanie z mistrzem sportu przyczyni się do zwiększenia zapału sportowego naszych wychowanków i ukierunkuje ich na dalsze kształcenie w ulubionej dyscyplinie sportowej. W kwietniu ósmoklasiści lubańskiej „Jedynki” mieli okazję uczestniczyć w treningu koszykarskim prowadzonym przez wybitną postać polskiego sportu – osobę o świetnej wiedzy koszykarskiej i znakomitym podejściu do pracy z adeptami koszykówki. Swoją obecnością zaszczycił nas Jarosław Wilusz – wiceprezes Klubu Koszykarskiego Sudety Jelenia Góra, trener koszykówki w Szkole Mistrzostwa Sportowego i KS Sudety, były zawodnik Zastalu BC Zielona Góra – wieloletniego Mistrza Polski w koszykówce. Nasi uczniowie, pod czujnym okiem zaproszonego gościa, doskonalili m. in. technikę rzutów do kosza sprzed klatki, z dwutaktu czy z wyskoku. Przybycie mistrza miało zachęcić naszych sportowców nie tylko do aktywności ruchowej i rozpoczęcia prawdziwej koszykarskiej przygody, ale też sprawdzić umiejętności naszych wspaniałych sportowców, by zaproponować szlifowanie umiejętności koszykarskich u boku najlepszych w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Okazuje się, iż przybyły gość był pod wrażeniem tego, co potrafią  uczniowie. Kto wie, być może marzenia naszych mistrzów koszykarskich parkietów o karierze sportowej urzeczywistnią się już niedługo… Tego Wam życzymy! Panu Jarosławowi dziękujemy za poświęcony czas i dostarczenie wspaniałych przeżyć!

I.S.