Sukcesy językowe uczniów lubańskiej „Jedynki”

W dniach 27-28 kwietnia br. sześcioro ósmoklasistów naszej szkoły wzięło udział w międzyszkolnych konkursach językowych, których organizatorem był zespół nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego pod patronatem Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu. W potyczkach uczestniczyli przedstawiciele szkół podstawowych z powiatu lubańskiego (SP1, SP2, SP4 – język angielski; SP1, SP4 – j. niemiecki). Głównym założeniem organizatorów było wyłonienie osób o szczególnych uzdolnieniach lingwistycznych oraz stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności językowych we współzawodnictwie z innymi osobami. Okazało się, iż przygotowane quizy leksykalno-gramatyczne na platformie edukacyjnej KAHOOT nie sprawiły problemu uczniom naszej szkoły, bowiem aż czworo ósmoklasistów uzyskało tytuł Laureata! Wśród nich na podium znaleźli się: Zuzanna Tomkiewicz z kl. 8a (opiekun: pani Sylwia Matusiak) – 3. miejsce w konkursie z j. angielskiego, natomiast z j. niemieckiego: Maja Łyp z kl. 8a – 1. miejsce, Hubert Grzybowski z kl. 8b, – 2. miejsce, Agata Bielińska z kl. 8b – 3. miejsce (opiekun: pani Aleksandra Kalinowska). Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim tym, którzy wykazali szczególne zainteresowanie przedmiotem oraz chęć rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień językowych. Brawo! Organizatorom – paniom: Annie Badowskiej i Bogumile Chmielewskiej-Jarosz dziękujemy za zaproszenie i serdeczne przyjęcie naszych uczniów w murach szkoły. 

I.S.