Celtyckie rytmy opanowały naszą szkołę!

Wulkan energii i moc pozytywnych przeżyć – tak można opisać koncert łódzkiej grupy „Celtic Trio”, którego odbiorcami byli uczniowie kl. 1-6. W dniu 27 kwietnia br. gościliśmy w  szkole zespół, który zaprezentował  uczniom tradycyjną, skoczną muzykę celtycką. W trakcie żywiołowego występu zaprezentowano m. in. melodie irlandzkie, elementy stroju szkockiego oraz instrumenty charakterystyczne dla danego regionu Szkocji czy Irlandii. Wyjątkowym elementem show był pokaz kroków i stepu. Spróbowanie swoich sił w niezwykle trudnym stepie irlandzkim okazało się nie lada wyzwaniem dla naszych uczniów. Godzinny koncert, składający się z cyklu edukacyjnych programów muzycznych, wywarł na odbiorcach pozytywne wrażenie, a sposób przeniesienia słuchaczy do świata żywiołowej i optymistycznej muzyki został nagrodzony gorącymi brawami. Czyżby ten rodzaj muzyki przypadł do gustu  uczniom Jedynki? Wygląda na to, że tak! 

I.S.