Mistrz skakanki wśród klas 1-3

Skakanie na skakance to zabawa, która przynosi wiele korzyści dla zdrowia. Dzięki ćwiczeniom poprawia się ogólna koordynacja ruchów, kondycja i gibkość ciała. Lepsza jest także szybkość ruchów, szczególnie jeśli staramy się podczas ćwiczeń zwiększać tempo. Regularny trening na skakance powoduje wzmocnienie mięśni nóg, a także mięśni ramion, pośladków i brzucha, zwiększa się również elastyczność  i sprawność stawów.
Zatem sięgajmy jak najczęściej po skakankę!
Ulubiona zabawka dziecięca stanowi również dobry sposób na bicie rekordów uznawanych na całym świecie. Światowy rekord ilości oddanych skoków na skakance to aż 228 skoków  w ciągu 30 sekund. Takim wynikiem może pochwalić się Azjata Joe Monster.

Dnia 06 kwietnia 2022r. odbył się w naszej placówce szkolny konkurs „Mistrz skakanki”. Jego celem była popularyzacja skoków na skakance wśród dzieci, propagowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz kształtowanie zdrowej rywalizacji między uczestnikami.

W konkursie wzięło udział 38 uczniów z  klas I-III. Wielkie przygotowania klasowe do tego wydarzenia rozpoczęły się już w marcu i najlepsi z najlepszych przystąpili do konkursowych zmagań. Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie jak największej liczby skoków na skakance, dowolnym sposobem w czasie 1 minuty. Nad organizacją tej niezwykle emocjonującej konkurencji czuwała komisja w składzie: pani Elżbieta Chilińska, pan Piotr Barański i pan Dariusz Wajcfelt. 

W kategorii wiekowej najlepsi okazali się:

KLASA I:
Natalia Czerepak – I miejsce,  uczennica klasy 1a
Hanna Brzezicka – II miejsce, uczennica klasy 1a
Valeriia Kozhukhar – III miejsce, uczennica klasy 1c

KLASA II:
Anna Kładoczna –     I miejsce,  uczennica klasy 2b
Vanessa Grześków – II miejsce, uczennica klasy 2b
Antonina Stodolnik  – III miejsce, uczennica klasy 2b

KLASA III:
Lena Jakubowska – I miejsce, uczennica klasy 3b
Marta Pisarska – II miejsce, uczennica klasy 3b
Carmen Szuba – III miejsce, uczennica klasy 3b

Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz dziękujemy za udział i sportową postawę.

A.O.