MISTRZ ORTOGRAFII W KLASACH II-III

W dniu 21kwietnia 2022r. w naszej szkole uczniowie klas II i III, którzy świetnie radzą sobie z pisownią „trudnych” wyrazów, wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym „Mistrz Ortografii”. Tematem przewodnim tegorocznych eliminacji był „Świat przyrody pod lupą”. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną oraz wyłonienie zwycięzcy do etapu powiatowego, który odbędzie się dnia 10 maja 2022r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Olszynie. Uczestnicy pisali dyktando pełne „pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce.

Oto osoby, które najlepiej poradziły sobie w tej ciężkiej „Walce z bykami”:

I miejsce: Julia Masłowska, uczennica klasy IIIc

II miejsce: Carmen Szuba, uczennica klasy  IIIb

III miejsce: Zuzanna Kalinik, uczennica klasy IIa

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a Julii życzymy kolejnego sukcesu podczas eliminacji powiatowych. Trzymamy kciuki!

A.O.