Szkolny Konkurs Matematyczny klas II – III

Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”

Roger Bacon

Jak co roku uczniowie klas drugich i trzecich przystąpili  do Szkolnego Konkursu Matematycznego, który odbył się 04 kwietnia 2022r. Jego celem jest promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki oraz rozwijanie zainteresowań matematycznych i umiejętności samodzielnej pracy uczniów. Niezwykle istotnym zadaniem jest również wyłonienie uczniów mających zdolności matematyczne w celu dalszej i ukierunkowanej pracy z nimi. Nie zapominamy także, że matematyka to też  twórcza zabawa, która dostarcza radosnych przeżyć i zadowolenia z osiąganych sukcesów. W tym roku do konkursu przystąpiło 12 uczniów.  Konkurs był niezwykłą przygodą z „królową nauk” i był nie lada matematycznym wyzwaniem.

W zmaganiach konkursowych na etapie szkolnym I miejsce otrzymała Amelia Mowczko, uczennica  klasy III b,  kolejne miejsca na podium zajęli Adam Ossowski, uczeń  klasy IIIc oraz Maksymilian Świderski  z klasy III b,  natomiast III miejsce zajął Eryk Łyp, uczeń  klasy IIc.

Amelia Mowczko będzie reprezentowała naszą szkołę podczas eliminacji powiatowych, które  przeprowadzone będą przez powiatową komisję konkursową w dniu 26 kwietnia 2022 r. w Miejskim Zespole Szkół w Świeradowie – Zdroju.

Wszystkim wygranym, ich rodzicom oraz nauczycielom gratulujemy pięknych wyników, a za Amelię trzymamy kciuki, życząc jej dalszych sukcesów.