„Pegazik” zakończony sukcesem!

Czy poezja naprawdę uskrzydla? Naszych uczniów z pewnością tak! Konkursy recytatorskie, w czasie których obycie ze sceną wymaga szczególnych predyspozycji, po raz kolejny okazały się dla naszych uczniów nie lada wyzwaniem. Młodzi artyści mogli zaprezentować swoje recytatorskie umiejętności interpretacją wybranych przez siebie tekstów poetyckich i prozatorskich. Praca nad recytacją, właściwą interpretacją i poprawną dykcją zaowocowały niemałymi sukcesami. Mamy się czym pochwalić! W „XXV Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim „Pegazik”, zorganizowanym przez MDK w Lubaniu, zdobyliśmy 1. miejsce i wyróżnienie. Ósmoklasista – Szymon Zajączkowski stał się zdecydowanym faworytem, zdobywając 1. miejsce w kategorii starszej (kl. 7-8), natomiast piątoklasistka – Aurelia Łyp otrzymała w kategorii młodszej (kl. 4-6) wyróżnienie. Szymona czekają zmagania na szczeblu wojewódzkim w Kłodzku, a te już w maju. Trzymamy kciuki za naszego reprezentanta! Poezja (naprawdę) uskrzydla! Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w konsekwentnym dążeniu do czerpania wielkiej radości z przebywania na scenie i obcowania z poezją. Brawa dla opiekunów artystycznych – pani Tamary Bużantowicz – szkolnego lidera wspierania uzdolnień oraz pani Jolanty Dziędzioły. 

I.S.