Mistrz ortografii kl. 7-8 wyłoniony!

„Dobrze pisać to znaczy czynić myśl widzialną” (Ambrose Bierce) – wiedzą o tym wszyscy ci, którzy dbają o czystość i piękno języka polskiego oraz propagują idee poprawnej pisowni. Okazuje się, iż bezbłędne pisanie i przyswajanie zasad ortograficznych jest niełatwą sztuką, jednak w naszej szkole ekspertów ortografii jest wielu. Dlatego zorganizowano szkolne eliminacje „XVIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego kl. 7-8”. W zmaganiach wzięli udział ci, którym przyświecała idea sprawdzenia swoich umiejętności ortograficznych i rozwijania talentu w czymś, w czym jest się dobrym. Tym razem w szkolnych zmaganiach o tytuł „Mistrza Ortografii” walczyło dwadzieścioro uczniów klas siódmych i ósmych. Okazało się, iż najlepiej z pułapkami ortograficznymi poradzili sobie następujący uczniowie:  1. miejsce – Maja Łyp z klasy 8a, 2. miejsce – Oliwia Olszewska z kl. 8a – przygotowanie p. Iwona Smolińska, natomiast 3. miejsce zdobył Mateusz Wereszczyński z kl. 8d – przygotowanie: p. Tamara Bużantowicz. Laureatką została Maja Łyp, która będzie reprezentować naszą szkołę podczas kwietniowych zmagań powiatowych w Szkole Podstawowej im. Emilii Plater w Platerówce. Trzymamy kciuki! Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach zmagań z ortografią. Prowadząca konkurs – pani Iwona Smolińska.

I.S.