Awans do finału strefy jeleniogórskiej w piłce ręcznej dziewcząt zakończony sukcesem!

Za sportowcami lubańskiej „Jedynki” czas intensywnych przygotowań do kolejnych zawodów. Tym razem dziewczęta naszej szkoły dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń podczas rozrywek w piłce ręcznej. Zawodniczki, przygotowane pod czujnym okiem pana Marcina Ludwarda – nauczyciela wf, niemal do perfekcji opanowały podania, rzuty do bramki i chwyty. Dobrze opanowane umiejętności techniczne zaprezentowały podczas dwóch etapów. Najpierw w półfinale (6 kwietnia br.) wywalczyły 2. miejsce, co zapewniło im awans do finału, potem w finale (11 kwietnia br.) stanęły na podium, zdobywając 3. miejsce. W pierwszym etapie w Nowej Wsi nasze dziewczęta rywalizowały ze szkołami z Nowogrodźca i Zawidowa. Zawodniczki wygrały z Zawidowem 9:5 a przegrały z Nowogrodźcem 3:4, tym samym wywalczyły drugie miejsce i awans do finału. W tym etapie z naszą szkołą rywalizowały trzy drużyny: SP Mirsk, SP2 Kamienna Góra oraz SP Nowogrodziec. Podczas rozgrywek, w meczu o 3. miejsce, wygraliśmy z drużyną z Nowogrodźca 7:0. Ostatecznie udało się stanąć na podium – zdobyliśmy 3. miejsce w finale strefy jeleniogórskiej. Dziękujemy naszym zawodniczkom za poświęcenie i zaangażowanie, które przyniosło kolejny sukces naszej szkole. Wasze starcia z przeciwniczkami zasługują na pochwałę. Brawo! Tak trzymać, dziewczyny! 

Skład: Emilia Okraszewska, Karolina Markudis, Lena Tumiłowicz, Maja Białkowska, Maja Ociesa, Vanessa Wołoszyn, Dorota Oleksy, Aleksandra Szełgiejko, Julia Tomkiewicz, Julia Szczepankowska, Michalina Kostrzewa.

I.S.