Sportowcy lubańskiej „Jedynki” po raz kolejny stanęli na podium! 

Imponujące chwyty, podania na bardzo wysokim poziomie, skuteczne rzuty do bramki, zapobieganie kontratakom i świetne współdziałanie w zespole przyniosły sukces podczas zawodów w piłce ręcznej. Tym razem ósmoklasiści naszej szkoły pokazali szereg technicznych umiejętności podczas „Powiatowego finału w piłce ręcznej chłopców”. Nasza ekipa uzyskała tytuł najlepszej drużyny w powiecie lubańskim, dzięki czemu awansowaliśmy do półfinałów strefy jeleniogórskiej. Warto przybliżyć, jak doszło do tego sukcesu. Zawody, rozegrane w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Biedrzychowicach, odbyły się 5 kwietnia br.  Przystąpiły do nich reprezentacje z następujących szkół: SP Smolnik, SP Świeradów oraz SP Olszyna. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, a  w starciach z rywalami wypadliśmy naprawdę dobrze, o czym świadczą zdobyte punkty. Najpierw pokonaliśmy  zawodników z Olszyny (11:0), następnie zespół ze Smolnika (8:4) oraz reprezentację ze Świeradowa (8:1). Uzyskując ostatecznie 27 punktów, zdobyliśmy tytuł najlepszej drużyny w powiecie. Tym samym awansowaliśmy do półfinałów strefy jeleniogórskiej, w których zmierzymy się z mistrzami powiatów zgorzeleckiego, lwóweckiego i bolesławieckiego. Trzymamy kciuki za naszych sportowców podczas kolejnych starć drużynowych. Opiekunem zespołu był pan Piotr Barański – nauczyciel wf.

Drużyna w składzie: Łukasz Łuńczuk, Kacper Burdelak, Filip Boroszko, Oskar Michalski, Nathaniel Michalik, Kamil Tomkiewicz, Mateusz Wereszczyński, Szymon Markut, Pascal Malicki, Bartosz Jaskot, Oskar Brzozowski, Maksymilian Galiński, Mateusz Brodziak

I.S.