Eksperci od ortografii wyłonieni!

W naszej szkole odbył się  pierwszy etap „XVIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego”, który skierowany był do uczniów kl. 4-6. Rywalizację o tytuł mistrzowski przeprowadzono ostatniego marca, a w zmaganiach szkolnych wzięło udział dwadzieścioro dwoje uczniów. Uczestnicy pisali dyktando sprawdzające umiejętność stosowania zasad ortograficznych i interpunkcyjnych, a jego tematem przewodnim było hasło „Świat przyrody pod lupą”. Najlepiej z pułapkami ortograficznymi poradzili sobie uczniowie z klasy 5a: Maja Sałandyk, Paweł Kiełdanowicz oraz Nadia Sudoł (przygotowanie: pani Jolanta Dziędzioła). Laureatką została Maja Sałandyk, która będzie reprezentować naszą szkołę podczas kwietniowych zmagań powiatowych w Szkole Podstawowej nr 3 w Olszynie. Trzymamy kciuki! Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach zmagań z ortografią. Prowadząca konkurs – pani Iwona Smolińska.

I.S.