Zdobyliśmy tytuły Mistrzów Powiatu w piłce ręcznej kategorii dziewcząt i chłopców! 

W dniu 29.03. br. w Biedrzychowicach odbyły się „Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej w kategorii Igrzysk Dzieci”. W kategorii dziewcząt brały udział drużyny SP1 Olszyna oraz reprezentacja naszej szkoły, czyli SP1 Lubań, natomiast wśród chłopców: SP Świeradów Zdrój, SP Olszyna i nasza szkoła. Zmagania zakończyliśmy podwójnym sukcesem, bowiem drużyna dziewcząt wygrała z Olszyną 11:0, dzięki czemu zdobyliśmy tytuł Mistrzyń Powiatu, natomiast chłopcy wygrali z Olszyną 9:2, a ze Świeradowem 9:5, co ostatecznie dało nam również najwyższy tytuł –  Mistrzów Powiatu. Reprezentanci naszej szkoły zagrali bez przestojów, świetnie zaprezentowali się w ataku i doskonale w obronie; każde starcie z przeciwnikami pokazało, jak bardzo zacięte mecze za nami, a wynik okazał się sprawą otwartą do ostatnich sekund gry. Teraz nasze ekipy czekają na mecze o mistrzostwo strefy jeleniogórskiej i zapewne dostarczą nam jeszcze wiele emocji . Życzymy powodzenia w kolejnym startach z rywalami. Gratulacje dla wszystkich sportowców i prowadzącego zespoły – chłopców: pana Marcina Ludwarda, -dziewcząt: pana Piotra Barańskiego – nauczycieli wychowania fizycznego.


Skład dziewcząt: Vanessa Wołoszyn, Maja Białkowska, Karolina Markudis, Dorota Oleksy, Lena Tumilewicz, Emilia Okraszewska, Julia Szczepankowska, Julia Tomkiewicz, Michalina Kostrzewa, Iga Ptak, Aleksandra Szełgiejko, Maja Ociesa

Skład chłopców: Maximilian Bortnik, Wiktor Brzozowski, Hubert Kadej, Maciej Kokociński, Mateusz Krupa, Michał Łamasz, Jakub Pawłowski, Wojtek Swerczyk, Szymon Trawniczek, Jakub Uryga, Oskar Usyk, Filip Wójtowicz, Mateusz Karłowski.

I.S.