Historyczny sukces naszych koszykarek – mamy brąz w finale strefy jeleniogórskiej!

Koszykówka to dyscyplina, w której dotychczas nasza szkoła uczestniczyła w rywalizacji szkół w ramach zawodów miejskich, powiatowych czy strefowych. Tego typu eliminacje kończyliśmy z wieloma sukcesami, jednak tym razem, po awansie do finału strefy jeleniogórskiej, zdaliśmy sobie sprawę, że faworytami do zwycięstwa mogą być raczej zawodniczki na co dzień trenujące koszykówkę w swoich klubach. Jednak nie daliśmy się tak łatwo pokonać i kiedy piłka pojawiła się w grze… pokazaliśmy szereg technicznych umiejętności na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu znaleźliśmy się na podium. Ostatecznie zdobyliśmy brązowy medal w „Finale Strefy Jeleniogórskiej w Piłce Koszykowej Dziewcząt klas szóstych” – zawodach rozegranych na obiektach Centrum Sportowego PGE „TURÓW” w Zgorzelcu. Warto podkreślić, iż pierwsze dwa zespoły z naszej strefy, czyli reprezentacje SP 11 Jelenia Góra oraz SP nr 5 ze Zgorzelca to właśnie zawodniczki regularnie trenujące i grające w lidze młodziczek, uchodzące za wielokrotne mistrzynie Dolnego Śląska a nawet finalistki Mistrzostw Polski w koszykówce. Tym bardziej gratulujemy ogromnego sukcesu. To jak dotąd największe zwycięstwo koszykarskie w historii naszej szkoły. Po takim sukcesie chwile dumy i radości niosą się do dnia dzisiejszego… Gratulujemy! Brawa dla całej ekipy i opiekuna, pana Piotra Barańskiego, nauczyciela wychowania fizycznego.

Skład reprezentacji szkoły: Maja Białkowskia, Maja Ociesa, Venessa Wołoszyn, Dorota Oleksy, Julia Szczepankowska, Aleksandra Szełgiejko, Halina Mamos, Lena Tumilewicz, Wiktoria Grzybowska, Maja Woszczyk.

I.S.