Wyjście klas I-III do kina „Wawel”

W  dniu 29 marca 2022r. odbyło się kolejne spotkanie dla uczniów klas I-III w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej KinoSzkoła. Tym razem temat zajęć dotyczył tego ,,Czym jest agresja?” oraz ,,Jak rozwiązywać konflikty bez użycia przemocy?”. W ramach Filmowych Drogowskazów uczniowie obejrzeli również film animowany pt. ,,Niedoparki”.

Bohaterami filmu są niewielkie stworzonka – Niedoparki,  które mieszkają we wszystkich ludzkich mieszkaniach. Ich pożywieniem są skarpety, ale zawsze zabierają tylko jedną z pary. Niedoparki zajmują się skakaniem na jednej nodze, robieniem kawałów, śpiewaniem śmiesznych piosenek, a kiedy indziej wymyślaniem niebezpiecznych zabaw. Są wśród nich również tacy, którzy należą do gangów, organizują skarpetkowe porwania i żądają okupów. Mają liczne przygody, a w ich świecie nie ma miejsca na nudę.

Niebagatelnym przesłaniem „Niedoparków” jest jedność rodziny, co sprawia, że adresatem filmu są także dorośli.

Wizyta w kinie to była porcja wyśmienitej i pouczającej zabawy.

A.O.