Uczniowie lubańskiej Jedynki laureatami i finalistami zDolnego Ślązaka!

Osiąganie dobrych wyników w nauce jest warunkiem sukcesu szkolnego. Nic tak nie motywuje do działania jak radość z osiągniętego zwycięstwa, nic tak nie angażuje do kolejnych prac jak dobrze zaplanowane, zrealizowane i nagrodzone wykonanie zadań, osiągnięty sukces. Tak, tak sukces, który osiągnęli nasi uczniowie podczas ostatnich etapów wojewódzkich konkursów przedmiotowych zasługuje na ogromne uznanie. Tym razem troje naszych Zdolnych uczniów wzięło udział w ostatnim etapie wojewódzkich konkursów przedmiotowych „zDolny Ślązak” – najbardziej prestiżowych konkursów organizowanych pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Z radością i dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły w tegorocznych zmaganiach zDolnego Ślązaka Polonistycznego, Matematycznego oraz Języka Niemieckiego zajęli najwyższe miejsca, uzyskując tytuły laureatów i finalistów. Wyniki przedstawiają się następująco: Maja Łyp z klasy 8a – tytuł Laureata „zDolnego Ślązaka Polonistycznego” (nauczyciel przygotowujący: pani Iwona Smolińska), Mateusz Wereszczyński z klasy 8d – tytuł Laureata „zDolnego Ślązaka Polonistycznego” (nauczyciel przygotowujący: pani Tamara Bużantowicz), Maciej Sołtys z klasy 8a – tytuł Laureata „zDolnego Ślązaka Matematycznego” (nauczyciel przygotowujący: pani Agnieszka Patron), Maja Łyp z klasy 8a – tytuł finalisty „zDolnego Ślązaka Języka Niemieckiego” (nauczyciel przygotowujący: pani Aleksandra Kalinowska). Nasi Laureaci zostają zwolnieni z części polonistycznej, matematycznej egzaminu ósmoklasisty i mają gwarantowane miejsca w wybranych przez siebie szkołach ponadpodstawowych. Z kolei Finalistka języka niemieckiego otrzymuje dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Brawo! To wielki sukces naszych Zdolnych uczniów! Gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!

I.S.