2. miejsce w zawodach strefowych w minipiłce siatkowej dziewcząt.

Dnia 22.03.2022 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. A. Mickiewicza w Lubaniu odbył się finał strefy jeleniogórskiej w „Minipiłce siatkowej dziewcząt klas szóstych -czwórek siatkarskich”. Do zwodów przystąpiły cztery drużyny. Znakomity występ zaliczyły dziewczęta naszej szkoły, zajmując ostatecznie 2. miejsce, ulegając tylko drużynie ze Szkoły Podstawowej z Janowic Wielkich – na co dzień zawodniczek trenujących piłkę siatkową w klubie siatkarskim. Nasze zawodniczki trafiły na najtrudniejsze przeciwniczki. Jak się okazało żadna z drużyn nie dała rady z nimi wygrać, jednak należy nadmienić, iż nasze siatkarki po porażce z Janowicami wygrały wszystkie pozostałe mecze. Kolejność końcowa przedstawia się następująco:

1. miejsce-Szkoła Podstawowa w Janowicach Wielkich, 2. miejsce-Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaniu, 3. miejsce-Szkoła Podstawowa nr 2 w Zgorzelcu, 4. miejsce- Szkoła podstawowa nr 4 w Lubaniu. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie: Emilia Okraszewska, Maja Białkowska, Aleksandra Szełgiejko, Dorota Oleksy, Lena Tumiłowicz, Maja Woszczyk, Viktoria Grzybowska, Maja Ociesa, Halina Mamos, Vanessa Wołoszyn.

Opiekunem zespołu był pan Mariusz Król – nauczyciel wychowania fizycznego. Wszystkim zawodniczkom dziękujemy za ogromne zaangażowanie, jednocześnie gratulujemy kolejnego sukcesu sportowego! Brawo!

I.S.