Zmagania z poezją podczas etapów powiatowych zakończone sukcesem.

Za nami kolejne konkursy powiatowe. Tym razem uczniowie lubańskiej „Jedynki” – laureaci eliminacji szkolnych wzięli udział w „Powiatowych Konkursach Recytatorskich” kl. 4-6 i 7-8. Należ nadmienić, iż były to już szesnaste eliminacje, a ich tematem było hasło „Świat przyrody wierszem malowany”. Wśród klas młodszych naszą szkołę reprezentowała czwartoklasistka Zuzanna Korniejenko, natomiast grupę starszą reprezentował ósmoklasista – Szymon Zajączkowski. Wśród uczniów klas 7-8 po raz kolejny wprowadzono dwa etapy (półfinał i finał), a każdy uczeń delegowany przez szkołę przygotowywał 2 wiersze – jeden na etap półfinałowy, drugi – na  finał. Szymon przeszedł do półfinału, znalazł się w gronie najlepszych 5 uczestników – finalistów ostatniego etapu. Ostatecznie zajął 3. miejsce, uzyskując tytuł Laureata konkursu. Natomiast Zuzanna, co prawda nie znalazła się w gronie laureatów, to jednak miała okazję sprawdzić swoje artystyczne umiejętności  przed tak licznym audytorium i zaprezentować niezwykły przekaz wybranego tekstu poetyckiego. Warto docenić ogromne zaangażowanie i pasję naszych recytatorów, których oceniało jury. Wszystkich cieszy fakt, iż nasi uczniowie nieustannie podnoszą poziom kultury słowa oraz przywracają należyte miejsce klasyce poezji. Poziom prezentacji uczniowskich był bardzo wysoki, gdyż zmagali się najlepsi recytatorzy naszego powiatu. Szymonowi gratulujemy tytułu Laureata! Dziękujemy rodzicom uczniów za ogromne wsparcie. 

I.S.