1. miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego kl. 7-8.

Mamy kolejny sukces językowy! Za nami eliminacje „XV Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego klas 7-8”. Uczestnikami tegorocznych eliminacji byli uczniowie z powiatu lubańskiego – laureaci eliminacji szkolnych, a zrealizowano je w ramach zadań Pracowni Wspierania Uzdolnień przy PCE w Lubaniu. Warto nadmienić, iż konkurs obejmował etap półfinałowy (pisemny) i finał (ustny). Ósmoklasistka naszej szkoły – Maja Łyp przeszła etap półfinałowy (znalazła się w gronie uczniów z najlepszymi wynikami), uzyskując 1. miejsce. Następnie awansowała do etapu  finałowego. W ostatnich eliminacjach w szranki językowe stanęło pięcioro uczniów z powiatu lubańskiego. Finaliści musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością języka, by ustnie wypowiedzieć się na wylosowany temat.  Maja, przygotowana przez panią Aleksandrę Kalinowską – nauczycielkę języka niemieckiego, wykazała się imponującą wiedzą językową. Ostatecznie zdobyła 1. miejsce, uzyskując tytuł Laureatki konkursu. Serdecznie gratulujemy wysokiego wyniku, życzymy dalszych sukcesów i rozwijania zainteresowań językowych.

I.S.