Dzień otwarty w Jedynce

09.03.2022 r. nasza szkoła gościła przyszłych pierwszaków. Dla nich przygotowaliśmy   zajęcia zróżnicowane tematycznie. Już  od 16.00  w drzwiach wejściowych każdego przedszkolaka oraz jego rodziców witały pani dyrektor oraz pani wicedyrektor.

Uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego wraz z młodszymi pomocnikami z klas 3 rozdawali każdemu przybyłemu kartę wraz z wykazem sal, które należy odwiedzić. Tam czekały różne niespodzianki – zadania, zabawy. Przyszli uczniowie i ich rodzice  odwiedzili  następujące gabinety: geograficzny, przyrodniczy, fizyczny, językowy,  salę gimnastyczną oraz te, w których uczą się klasy 1-3. 

Najmłodsi mogli wykazać się  umiejętnościami manualnymi, kreatywnością,   oraz logicznym myśleniem.  Na dzieci czekały zadania sprawnościowe przy wesołej muzyce, doświadczenia, kolorowe zabawy oraz potyczki z językiem niemieckim i angielskim. 

Na II piętrze Fred Flinstone oraz jego przyjaciel Dino witali wszystkich przybyłych i zapraszali do  podróży kolorowymi pojazdami, której celem  jest wspólna nauka  od 1 września.

Po wykonaniu zadania lub udziale w przygotowanej zabawie każdy  otrzymywał pieczątkę na karcie. Zebranie wszystkich pieczątek gwarantowało nie tylko przeżycie wspaniałych przygód, ale także upominek – plan lekcji oraz porcję świeżego, pachnącego popcornu. Przedszkolaki i ich rodzice dopisali, a  przeżyta przygoda z Flinstonami zapewne zapadnie na długo w pamięci.

E.CH.