Szkolny konkurs recytatorski kl. 7-8 rozstrzygnięty!

Konkursy recytatorskie są w szkole prawdziwym świętem artystycznym. Recytacja jest wartością samą w sobie, kształtuje pozytywne uczucia do języka i rozbudza zainteresowanie kulturą. Zapewne wiedzą o tym wszyscy ci, dla których sztuka deklamacji jest nieodzownym elementem występów artystycznych. Tym razem uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w eliminacjach szkolnych „XVI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego” pod hasłem „Świat przyrody wierszem malowany”. W konkursie, prowadzonym przez panią Jolantę Dziędziołę – nauczycielkę języka polskiego, wzięło udział dziewięciu uczestników. Recytatorzy słowami poetów prezentowali piękno przyrody i wszystko to, co się z nią wiąże. Teksty poetyckie wygłoszone przez naszych artystów zachwyciły szkolne jury. Recytacje były na bardzo wysokim poziomie, a jury konkursowe musiało wybrać te najlepsze, co oczywiście nie było łatwe. Ostatecznie przyznano następujące miejsca: 1. miejsce zajął Szymon Zajączkowski z klasy 8c, 2. miejsce – Iga Dragunowicz (klasa 8d), 3. miejsce ex aequo: Katarzyna Paszkiewicz z klasy 8a oraz Karolina Wysocka z klasy 8b. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dalej zachęcamy do rozwijania swoich artystycznych zdolności. Za Szymona trzymamy kciuki podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się 15 marca br. w Smolniku.

I.S.