Dobre wyniki w powiatowych zawodach w tenisie stołowym chłopców.

By zachęcić uczniów do ruchu, nie potrzeba wiele. Podczas zajęć wychowania fizycznego nauczyciele starają się tak urozmaicać zajęcia, by ich uczestnicy mogli doskonalić się w różnych dyscyplinach. Wśród popularnych rozgrywek są ostatnio zawody w tenisie stołowym – dyscyplinie, która uczy m. in. odpowiedzialności i podejmowania decyzji, a więc cech, które w dzisiejszym świecie są bardzo istotne. W naszej szkole mamy wielu uczniów, którzy złapali tenisowego bakcyla i tę dyscyplinę traktują już niemal jako przygodę na całe życie. Pod koniec lutego sportowcy lubańskiej „Jedynki” mieli okazję zaprezentować umiejętności techniczne. Tym razem chłopcy wzięli udział w rozgrywkach w tenisie stołowym. Zawody zakończyły się dla nas dużym sukcesem. Chłopcy startowali w dwóch kategoriach wiekowych w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży. Ostatecznie w „Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym” zdobyliśmy 3. miejsce na siedem startujących drużyn (skład drużyny: Konrad Orlik i Filip Głowacki), natomiast w kategorii starszej, czyli w „Powiatowych Igrzyskach Młodzież Szkolnej” uplasowaliśmy się na 4. miejscu na siedem startujących zespołów. Skład drużyny: Filip Skrzypiec, Krystian Markut i rezerwowy Kacper Grzegorczyk. Należy podkreślić, iż rozgrywki przebiegały w zdrowej, sportowej atmosferze na bardzo wysokim poziomie technicznym. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie wszystkich zawodników oraz prezentowaną przez nich postawę fair play. Gratulujemy dobrych wyników! Cieszymy się z kolejnego sukcesu naszych uczniów.  Opiekunem drużyn był pan Mariusz Król – nauczyciel wychowania fizycznego. 

I.S.