Zdobyliśmy wicemistrzostwo powiatu i mistrzostwo Lubania w koszykówce chłopców kl. szóstych i młodszych!

Za nami kolejne zmagania sportowe. Tym razem wzięliśmy udział w finale piłki koszykowej chłopców i co ważne zakończyliśmy go sukcesem! Zdobyliśmy tytuł Mistrza Powiatu i okazaliśmy się najlepszą drużyną w Lubaniu.  Dnia 24 lutego br. w hali sportowej MOSiR w Lubaniu odbyły się „Finały Powiatowe w Piłce Koszykowej 5-osobowej chłopców kl. szóstych i młodszych”. Do rywalizacji przystąpiły drużyny szkół podstawowych ze Smolnika, Świeradowa Zdroju, SP nr 4 Lubań, SP nr 2 Lubań oraz nasza szkoła, czyli SP 1. Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach 3-zespołowych systemem „każdy z każdym”, a zwycięzcy tych grup walczyli o tytuł Mistrza Powiatu. Pierwsze starcie naszej drużyny ze Szkołą  Podstawową nr 2 z Lubania zakończyliśmy wynikiem 20:10, w drugim spotkaniu pokonała nas reprezentacja ze Smolnika 25:6, z kolei w meczu o mistrzostwo powiatu reprezentacja naszej szkoły zmierzyła się z drużyną ze Świeradowa, ulegając jej ostatecznie wynikiem 25:12, co ostatecznie dało nam tytuły: Wicemistrzów Powiatu i Mistrzów Lubania. Należy zaznaczyć, że ekipę naszej szkoły w większości stanowili uczniowie klas piątych, więc tym bardziej gratulujemy takich wyników. Brawo, chłopaki!

Skład drużyny: Jakub Jóźwicki, Hubert Kadej, Szymon Stempkowski, Jakub Giezek, Brajan Czułkowski, Szymon Jarosiewicz, Jakub Fołta, Wiktor Brzozowski, Ksawery Otwinowski, Michał Łamasz, Wojciech Swerczyk, Filip Wójtowicz. Opiekunem drużyny był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego. 

I.S.