Solidarni z Ukrainą.

Wojska rosyjskie wkroczyły do Ukrainy, rozpoczęła się wojna. Wielu ludzi, także dzieci, znalazło się w bardzo trudnym położeniu. Nie mogliśmy pozostać obojętni, dlatego w bieżącym tygodniu (28.02-04.03.2022) trwała zbiórka produktów spożywczych, higienicznych i medycznych przeznaczonych na pomoc Ukrainie. Wolontariusze pomagali  segregować i pakować produkty, następnie przekazywano je dla potrzebujących. To doskonała lekcja empatii, solidarności z ludźmi, którzy uciekając przed wojną, szukają wsparcia w naszej ojczyźnie.   

Dziękujemy z całego serca społeczności szkolnej: dzieciom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i pomoc. Macie wielkie serce! 

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

A.Sz.