Jak zostać czytelnikiem biblioteki szkolnej?

Z  tym pytaniem zwróciliśmy  się do uczniów z klas pierwszych. W odpowiedzi  usłyszeliśmy  między innymi, że trzeba być grzecznym, kulturalnym, szanować książki i lubić je czytać.  W  dniu 04. 03. 2022 roku pierwszoklasiści zostali  oni zaproszeni   do świata książek, bajek i dziwów.  Była tam Królowa Książka oraz Mały Książę. Uczniowie uroczyście ślubowali, że będą  się starać często zaglądać do książek, czytać je, bo są one źródłem wiedzy o świecie oraz kopalnią rozrywki.  Program  artystyczny  przygotowali  uczniowie z klasy IV c, pod czujnym okiem pani Haliny  Rudak, szkolnego bibliotekarza. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy pierwszak otrzymał regułkę  postępowania z książką, która znajdzie swoje miejsce w zeszycie do języka polskiego.   Na zakończenie uroczystości każdy mógł wypożyczyć swoją ulubioną książkę. Po takiej lekcji uczniowie  poczuli się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. 

Halina Rudak