Było bardzo blisko do podium – mamy 4. miejsce w finale strefy w koszykówce dziewcząt!

Dnia 23 lutego br. na obiektach sportowych SP nr 5 w Zgorzelcu odbyły się zawody koszykarskie. W „Finale Strefy Jeleniogórskiej w Piłce Koszykowej 3-osobowej w kategorii dziewcząt klas szóstych” wzięły udział najlepsze drużyny strefy jeleniogórskiej, tj. zawodniczki SP nr 5 ze Zgorzelca, SP nr 11 z Jeleniej Góry, SP z Kamiennej Góry, SP z Mirska, SP z Iwin oraz reprezentacja naszej szkoły. Warto zaznaczyć, iż zawody odbyły się systemem ,,każdy z każdym”, a rywalki to jednocześnie zawodniczki klubów koszykarskich z regionu. Drużyna lubańskiej „Jedynki” zaprezentowała szereg swoich umiejętności sportowych, pokonując kilka zespołów, jednak w ostatecznym starciu o 3. miejsce pokonały nas zawodniczki z Iwin. Zespoły z Jeleniej Góry i Zgorzelca okazały się poza zasięgiem naszej ekipy koszykarskiej, bowiem ich skład stanowią zawodniczki na co dzień trenujące w klubach koszykarskich, więc tym bardziej gratulacje należą się naszym dziewczętom. Nasza drużyna zakończyła zmagania na 4. miejscu. Należy dodać, że w naszej szkole młodzi sportowcy idą w ślady innych szkół z regionu i również zaczynają trenować swoje ulubione dyscypliny w zewnętrznych klubach, szlifując technikę gry. Tak jest od niedawna w przypadku naszej siódmoklasisty – Doroty Oleksy, która jako młody sportowiec otrzymała najkorzystniejszą szansę do indywidualnego rozwoju i rozpoczęła treningi w zgorzeleckim klubie.

Dziewczęta, jesteśmy z Was dumni! Brawo! Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły! Opiekunem drużyny był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego. Skład reprezentacji szkoły: Dorota Oleksy, Maja Ociesa, Julia Tomkiewicz, Maja Białkowska.

I.S.