5. miejsce w finałowych rozgrywkach koszykarskich chłopców!

Ostatniego lutego br. wzięliśmy udział w „Finale Strefy Jeleniogórskiej w Piłce Koszykowej 3-osobowej w kategorii kl. szóstych chłopców”. Zawody odbyły się na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu, a w zmaganiach wzięły udział najlepsze drużyny z regionu, tj. SP nr 3 ze Zgorzelca, SP nr 11 z Jeleniej Góry, SP nr 2 z Kamiennej Góry, SP Mirsk, SP nr 5 z Bolesławca oraz nasza szkoła, czyli SP1 Lubań. Te zmagania zakończyliśmy ostatecznie na 5. miejscu. Być może tym razem zabrakło nam szczęścia, by znaleźć się na podium, ale pewne jest to, że młodzi sportowcy naszej szkoły swoją postawą pokazali, że mają umiejętności i możliwości, by walczyć o punkty, a starcia z rywalem mogą ukazać ich niezwykłą determinację. Każde spotkanie z zawodnikami innych szkół zawsze traktujemy jako cenne doświadczenie i wyciągamy z niego wskazówki na przyszłość. Tak było i tym razem. Nasza ekipa w ostatecznych starciach z rywalami przegrywała minimalnie – różnicą 1-2 punktów, więc zabrakło naprawdę niewiele… Na uwagę zasługuje fakt, iż naszymi trzema zawodnikami zainteresował się trener klubu „Sudety Jelenia Góra”, proponując treningi w swoim klubie. To kolejne zaproszenie dla naszych sportowców! Brawo, chłopaki! 

Skład drużyny: Filip Wojtowicz, Wojciech Swerczyk, Ksawery Otwinowski, Michał Łamasz. Opiekunem zespołu był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego. 

I.S.