Zmagania z poezją – szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego kl. 4-6

Za nami eliminacje szkolne „XVI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego kl. 4-6 pod hasłem „Świat przyrody wierszem malowany”. W konkursie prowadzonym przez panią Tamarę Bużantowicz – nauczyciela języka polskiego wzięło udział czternaścioro uczestników. Spotkali się wszyscy ci, którym nieobce jest piękno ukryte w słowach. Uczestnicy konkursu słowami poetów opowiadali o pięknie przyrody i otaczającym nas świecie. W tym roku królowały wiersze poety, miłośnika przyrody – Władysława Dzięgały. Każdy deklamujący poezję miał nie lada wyzwanie sceniczne – musiał wykazać się niezwykłą odwagą, poradzić sobie z tremą, nie pomylić tekstu i oczywiście zachwycić słuchaczy. Należy docenić ogromne zaangażowanie i pasję młodych recytatorów. Przygotowane recytacje były na bardzo wysokim poziomie, a jury konkursowe musiało wybrać te najlepsze, co oczywiście nie było łatwe! 

Ostatecznie przyznano następujące miejsca: 1. miejsce – Zuzanna Korniejenko z klasy 4a (nauczyciel przygotowujący: Iwona Smolińska), 2. miejsce – Hanna Makowiecka z klasy 4a (nauczyciel przygotowujący: Iwona Smolińska), natomiast 3. miejsce – Aurelia Łyp z klasy 5a (nauczyciel przygotowujący: Jolanta Dziędzioła). Decyzją jury naszą szkołę w dalszym etapie będzie reprezentowała Zuzanna Korniejenko z klasy 4a. 

Gratulujemy wszystkim recytatorom, a za Zuzię trzymamy kciuki podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się 8 marca br. w Świeradowie Zdroju. 

I.S.