Mamy Laureata Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego kl. 5-6!

Znajomość języków obcych otwiera drzwi na świat i oferuje mnóstwo możliwości, dlatego zainteresowanie uczniów nauką języka obcego, rozwijanie umiejętności gramatyczno-leksykalnych czy motywacja do nauki odgrywają tak istotną rolę w naszej szkole. Wśród uczniów  lubańskiej „Jedynki” nie brakuje tych, którzy łatwo przyswajają naukę języka obcego i odnoszą coraz większe sukcesy. Nasi uczniowie próbują rozwijać znajomość języków obcych przy każdej dogodnej okazji, a nauka języka obcego przynosi im wiele satysfakcji. Jako szkoła stwarzamy im ku temu jak najlepsze warunki, zachęcamy do sprawdzenia swoich umiejętności w twórczej rywalizacji, przygotowując uczniów do konkursów językowych. W ostatnim czasie najlepsi w szkole wśród klas 5-6 mogli sprawdzić swoją wiedzę językową podczas eliminacji szkolnych „XV Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego”, następnie finalista tych eliminacji – Alan Mizgier z kl. 5a wziął udział w zmaganiach powiatowych. Uczestnikami eliminacji na tym szczeblu byli uczniowie z powiatu lubańskiego – laureaci eliminacji szkolnych, a zrealizowano je w ramach zadań Pracowni Wspierania Uzdolnień przy PCE w Lubaniu. Piątoklasista naszej szkoły, przygotowany przez panią Agnieszkę Janicką – nauczyciela języka niemieckiego, znalazł się w gronie najlepszych i uzyskał tytuł Laureata konkursu – ostatecznie zajął 3. miejsce w powiecie. Gratulujemy bardzo dobrego wyniku, życzymy kolejnych sukcesów i rozwijania zainteresowań językowych. 

I.S.