Słodkości z okazji tłustego czwartku przygotowane przez Samorząd Uczniowski

Jak podaje przysłowie „Kto w tłusty czwartek nie zje pączków kopy, temu myszy zniszczą pole i będzie miał pustki w stodole”. Tłusty czwartek jako ostatni czwartek przed wielkim postem rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W tym dniu dozwolone jest objadanie się słodkościami – głównie pączkami, dlatego z tej okazji  przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekuna- pani Agnieszki Janickiej zorganizowali w naszej szkole akcję związaną ze sprzedażą wyrobów cukierniczych. Pączki, które zostały zakupione przez Samorząd Uczniowski, były sprzedawane podczas każdej przerwy przez przedstawicieli samorządu. Należy zaznaczyć, iż cieszyły się dużym zainteresowaniem, bowiem uczniowie chętnie je nabywali. Warto dodać, że sprzedano ich aż 660! 

Uśmiech wszystkich kupujących utwierdził nas w przekonaniu, że inicjatywa była warta zorganizowania. Uczniowie podczas przerw mieli okazję usiąść i podyskutować ze swoimi rówieśnikami przy słodkim poczęstunku. Nauczyciele dyżurujący podczas przerw dostrzegli wśród uczniów mnóstwo pozytywnej energii i przyjaznych rozmów nie tylko o szkole…, ale też o codziennych sprawach, działaniach, czego tak bardzo brakowało im w czasie nauki zdalnej. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za organizację tego wydarzenia. Oby takich słodkich dni było jak najwięcej!

I.S.