Podsumowanie sportu po 1. półroczu 2021/2022

Mijające półrocze roku szkolnego 2021/2022 było wyjątkowe. Uczniowie lubańskiej „Jedynki” odnieśli wiele sukcesów sportowych, a wysokie noty w tak ważnych rozgrywkach sportowych cieszą całą społeczność szkolną. Warto podkreślić, że nasi uczniowie zawdzięczają najwyższe wyniki zarówno ciężkiej pracy własnej, jak i korzystnym warunkom, jakie stwarza im szkoła. Staramy się uwzględniać w codziennej pracy potrzeby naszych podopiecznych i motywować ich do pracy, by to wszystko przyniosło zamierzony efekt.  Tegorocznym zawodom sportowym towarzyszyło wiele pozytywnych emocji i niesamowitych wrażeń. Za nami wiele zmagań, w których sportowcy lubańskiej „Jedynki” w pełni przyczynili się do wielu awansów i tym samym najwyższych miejsc na podium. Mamy się czym pochwalić, dlatego należy przypomnieć o tych najważniejszych: 

– Wicemistrzostwo w „Finale Strefy Jeleniogórskiej w Piłce Koszykowej 3×3 Chłopców” (kl.8 );

– Mistrzostwo Powiatu w „Finale Powiatowym w Piłce Koszykowej Dziewcząt klas szóstych i młodszych”;

– 2. miejsce w „Półfinale Koszykówki Chłopców” – awans do „Finału Strefy Jeleniogórskiej Koszykówki Chłopców” (kl. 8);

– 3. miejsce w „Finale Strefy Jeleniogórskiej Koszykówki Chłopców” w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”;

– tytułu Mistrza w „Mistrzostwach Powiatu Lubańskiego w Piłce Koszykowej 3-osobowej Dziewcząt klas VI i młodszych”;

– tytuł Mistrza Powiatu w „Koszykówce Chłopców w Finale Powiatowym Igrzysk Dzieci w Koszykówce 3×3”, inaczej nazywanym streetball;

– 1. miejsce w „Mistrzostwach Powiatu w Piłce Koszykowej 3*3 chłopców w kategorii klas 7-8”, 

– 1. miejsce w Lubaniu w „Piłce Koszykowej 3*3 Chłopców” w kategorii kl. 7-8;

– starty indywidualne w zawodach pływackich w ramach „Finału Strefy Jeleniogórskiej Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej” kl. 7-8: Maja Ociesa (kl. 7d) – 3. miejsce w stylu motylkowym, 7. miejsce w stylu grzbietowym, Hubert Grzybowski (kl. 8b) – 4. miejsce w stylu grzbietowym, 8. miejsce w stylu dowolnym, Michał Burniak (kl. 8a) – 6. miejsce w stylu motylkowym, 5. miejsce w stylu zmiennym, Paweł Łuczak (kl. 7a) – 6. miejsce w stylu klasycznym, 12. miejsce w stylu dowolnym; w kategorii „Igrzysk Młodzieży Szkolnej Chłopców” nasza szkoła zajęła drużynowo 3. miejsce w tych zawodach;

– w „Indywidualnych Zawodach Pływackich” w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. 7-8): I miejsce w stylu grzbietowym na 50 m (Hubert Grzybowski) , III miejsce w stylu dowolnym na 50m (Hubert Grzybowski), III miejsce w stylu grzbietowym na 50 m (Bartosz Jaskot), III miejsce w stylu zmiennym na 100 m (Bartosz Jaskot), I miejsce w stylu dowolnym na 50 m (Michał Burniak), II miejsce w stylu zmiennym na 100 m (Michał Burniak), VI miejsce w stylu grzbietowym na 50 m (Bartłomiej Górski), VII miejsce w stylu dowolnym na 50 m (Bartłomiej Górski), VI miejsce w stylu dowolnym na 50 m (Paweł Łuczak), II miejsce w stylu klasycznym na 50m (Łuczak Paweł); wśród kategorii klas 7-8 „Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt”: I miejsce w stylu grzbietowym na 50 (Iga Dragunowicz), III miejsce w stylu dowolnym na 50 m (Iga Dragunowicz), I miejsce w stylu dowolnym na 50 m (Wiktoria Wójcik), I miejsce w stylu zmiennym na 50 m (Wiktoria Wójcik), II miejsce w stylu grzbietowym na 50 m (Maria Leszczyńska), VII miejsce w stylu dowolnym na 50 m (Maria Leszczyńska), IV miejsce w stylu klasycznym na 50 m (Julia Żuławska), VI miejsce w stylu dowolnym na 50 m (Julia Żuławska), IV miejsce w stylu grzbietowym na 50 m (Justyna Wajler), VI miejsce w stylu klasycznym na 50 m (Justyna Wajler) – takie wyniki dały nam 2. miejsce w powiecie w rankingu Drużynowych Zawodów Pływackich w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt i Chłopców (kl. 7-8);

– w Zawodach Pływackich kategorii młodszej  (kl. 4-6) w ramach Igrzysk Dzieci Chłopców zdobyliśmy: V miejsce w stylu grzbietowym na 50 m (Maksymilian Łasica), V miejsce w stylu klasycznym na 50 m (Maksymilian Łasica), wśród dziewcząt: I miejsce w stylu motylkowym na 25 m (Maja Ociesa), I miejsce w stylu grzbietowym na 50 m (Maja Ociesa), V miejsce w stylu grzbietowym na 50 m (Viktoria Grzybowska), VI miejsce w stylu dowolnym na 50 m (Viktoria Grzybowska) – drużynowo dziewczęta znalazły się na 3. miejscu w powiecie  a chłopcy na 4;

– Wicemistrzostwo Powiatu i Mistrzostwo Lubania w rozgrywkach „Piłki Koszykowej 3-osobowej” dziewcząt kl. 7-8;

– 2. miejsce w finale „Sztafetowych Biegów Przełajowych” w kategorii Igrzysk Dzieci (kl. 5-6) w kategorii dziewcząt; 

– 6. miejsce w Finale „Sztafetowych Biegów Przełajowych” w kategorii Igrzysk Dzieci (kl. 5-6) w kategorii chłopców;

– wicemistrzostwo powiatu w finale „Sztafetowych Biegów Przełajowych” w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. 7-8) w kategorii chłopców;

-4. lokata w Finale „Sztafetowych Biegów Przełajowych” w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. 7-8) w kategorii dziewcząt;

– tytuł Mistrza Powiatu w „Miejsko-Powiatowych Zawodach w Piłce Koszykowej Chłopców” w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej;

– 7. miejsce dziewcząt w województwie, 10. miejsce chłopców w „Finale Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Dwuboju Nowoczesnym” w Nowej Rudzie;

– 1. miejsce w „Finale Powiatowym w Piłce Nożnej” w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej;

– Mistrzostwo Powiatu w „Finale Powiatowym oraz Miejskim w Piłce Nożnej Dziewcząt” w ramach Igrzysk Dzieci;

– Wicemistrzostwo w „Powiatowych Finałach w Piłce Nożnej klas szóstych i młodszych” w ramach Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych;

– 1. miejsce w Lubaniu, 2. miejsce w powiecie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej podczas „Finału Powiatowego oraz Miejskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt” (kl. 8.);,

– 1. Miejsce drużynowo w „Zawodach Miejskich oraz Powiatowych w Dwuboju Nowoczesnym 2021” w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej: Wiktoria Wójcik, Iga Dragunowicz – I miejsce w Finale Powiatowym w Dwuboju Nowoczesnym w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Hubert Grzybowski, Bartosz Jaskot – I miejsce w Finale Powiatowym w Dwuboju Nowoczesnym w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Maja Ociesa, Wiktoria Grzybowska – I miejsce w Finale Powiatowym w Dwuboju Nowoczesnym w Igrzyskach Dzieci, Błażej Caban, Maksymilian Łasica – II miejsce w Finale Powiatowym w Dwuboju Nowoczesnym w Igrzyskach Dzieci;

Sukcesy zewnętrzne związane z indywidualnymi zainteresowaniami naszych uczniów, współpracą z klubem sportowym:

– udział w zewnętrznych zawodach rowerowych w Jakuszycach – VII Rowerowym Biegu Piastów uczennicy kl. 8a – Katarzyny Lipińskiej. Kasia zajęła 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej (12-16 lat), z kolei na 79 startujących kobiet zajęła 21. lokatę;

– powołanie uczennicy kl. 8a – Katarzyny Lipińskiej do plebiscytu na „Sportowca Roku” – kandydatki klubu kolarskiego „Kwisa”;

– powołanie uczennicy kl. 8a – Katarzyny Lipińskiej jako kandydatki na sportowca Dolnego Śląska na łamach „Gazety Wrocławskiej”;

– uzyskanie 3. miejsca w generalnej klasyfikacji Dolnego Śląska Najlepszej Młodziczki w kolarstwie szosowym w sezonie 2021  – udział w Dolnośląskiej Gali Kolarskiej w Głogowie;

– powołanie do kadry wojewódzkiej w kategorii „Młodziczka” uczennic naszej szkoły – Katarzyny Lipińskiej oraz Sary Sudejko – zawodniczek lubańskiego klubu „Kwisa” (awans za zebrane punkty w poprzednim sezonie kolarskim).

Gratulujemy!

I.S.