Ogromny sukces koszykarzy SP1 – tytuł Wicemistrzów Strefy Jeleniogórskiej w Koszykówce 3×3!

Koniec półrocza sportowcy lubańskiej „Jedynki” zakończyli kolejnym sukcesem. Zwycięstwo naszych ósmoklasistów cieszy tym bardziej, że zawodnicy, których pokonali to najlepsze drużyny regionu – mistrzowie eliminacji poszczególnych powiatów: Jelenia Góra, Kamienna Góra, Zgorzelec oraz Mirsk. Zawody koszykarskie, traktowane jako „Finał Strefy Jeleniogórskiej w Piłce Koszykowej 3×3”, odbyły się 18.01 br., a organizatorem tegorocznych rozgrywek była Szkoła Podstawowa nr 2 w Zgorzelcu. Warto zaznaczyć, iż zawody odbyły się systemem ,,każdy z każdym”, a rywale to jednocześnie zawodnicy klubów koszykarskich z regionu. Chcemy przybliżyć nieco bardziej przebieg naszych zmagań po tytuł wicemistrza. W pierwszym spotkaniu zmierzyliśmy się z zawodnikami z Jeleniej Góry – sportowcami trenującymi na co dzień koszykówkę w klubie ,,KS Sudety Jelenia Góra”. I tu miła niespodzianka, co prawda rozegrany z nimi mecz był niezwykle zacięty, jednak ostatecznie zakończył się remisem 6:6, dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę tych starć – wynikiem 8:6 wygrała drużyna z Jeleniej Góry. W następnym spotkaniu pokonaliśmy zespół z Kamiennej Góry 9:4 , później ekipę z Mirska 5:3, a na koniec rozgromiliśmy gospodarzy – sportowców trenujących koszykówkę w klubie koszykarskim wynikiem 11:1! Ten sukces cieszy najbardziej. Nasi zawodnicy byli świetnie przygotowani, a ich solidna praca i zaangażowanie drużynowe przyniosły wspaniały efekt. Tym samym reprezentacja naszej szkoły zdobyła Wicemistrzostwo Strefy Jeleniogórskiej w Koszykówce 3×3! Chłopcy, jesteśmy z Was bardzo dumni! Brawo! Wszystkim dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły! 

Opiekunem drużyny był Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego. Skład reprezentacji szkoły: Filip Boroszko, Szymon Markut, Kamil Tomkiewicz, Łukasz Łuńczuk, rezerwowy: Mateusz Brodziak.

I.S.