Nadszedł czas podsumowań… – sukcesy naukowe, artystyczne w 1. półroczu roku szkolnego 2021/2022

„Cena sukcesu to ciężka praca, poświęcenie i determinacja, by niezależnie od tego, czy w danej chwili wygrywamy czy przegrywamy, dawać z siebie wszystko” – słowa Vince`a Lombardi`ego w pełni przywołują to, jak wiele elementów musi przyczynić się do osiągnięcia sukcesu. Uczniowie lubańskiej „Jedynki”, ucząc się, zdobywając wiedzę ponadprogramową, realizując swoje pasje, a przy tym osiągając wysokie wyniki, w pełni przyczynili się do osiągnięcia sukcesów w wielu prestiżowych konkursach. Każdy z Laureatów doskonale spełnił swoje zadanie. Jesteśmy z Was bardzo dumni! Dzięki wspólnej inicjatywnie i zaangażowaniu zarówno uczniów, rodziców jak i nauczycieli dzisiaj możemy mnożyć radość i dumę, dlatego chcemy przypomnieć o najważniejszych sukcesach naukowych i artystycznych naszych uczniów: 

– Laureaci eliminacji szkolnych „zDolnego Ślązaka”: Ałykow Wiktoria: język polski, geografia; Bielińska Agata: chemia; Brzozowski Oskar: matematyka, fizyka, chemia, język angielski; Jaskot Bartosz: matematyka; Kicuła Hanna: geografia; Łyp Maja: język polski, język niemiecki,  biologia, chemia;
Mierzejewska Zuzanna: język niemiecki; Przekop Martyna:  język niemiecki; Sołtys Maciej: język polski, matematyka; Tomkiewicz Zuzanna: język polski, język niemiecki; Wereszczyński Mateusz: język polski, historia;

– Laureaci eliminacji powiatowych „zDolnego Ślązaka”: Łyp Maja (kl. 8a) – język polski, język niemiecki; Wereszczyński Mateusz (kl. 8d) – język polski; Sołtys Maciej (kl. 8a) – matematyka (Laureaci będą walczyć o tytuł finalisty/laureata w marcu 2022 r.);

– finaliści eliminacji szkolnych „Konkursu Matematycznego KOMA” – Brzozowski Oskar (kl. 8c), Sołtys Maciej (kl. 8a) – najlepsi awansowali do kolejnych zmagań, które odbędą się pod koniec stycznia br.;

– 1. miejsce – tytuł Laureata „IV Miejskiego Konkursu Historycznego” pod patronatem Burmistrza Miasta Lubań – pana Arkadiusza Słowińskiego – Wereszczyński Mateusz (kl. 8d); 

– 3. miejsce – Laureatka „I Miejskiego Konkursu Fotograficznego” pod hasłem „Niepodległa w obiektywie” pod patronatem Burmistrza Miasta Lubań – Pana Arkadiusza Słowińskiego – Szymańska Iga (kl. 8c); wyróżnienie – Nowak Krystian (kl. 6a);

– 1. miejsce drużynowe w „Powiatowym Konkursie Wiedzy Ochrony Środowiska” pod hasłem „Drugie życie odpadów, czyli co to jest recykling” w kategorii wiekowej kl. IV-VI: Łyp Amelia, Sałandyk Maja oraz Kiełdanowicz Paweł;

– 1. miejsce w „Powiatowym Konkursie Wiedzy Ochrony Środowiska” pod hasłem „Drugie życie odpadów, czyli co to jest recykling” w kategorii wiekowej kl. VII-VIII: Karłowska Martyna, Żuławska Julia oraz Zajączkowski Szymon; 

– 17. miejsce ósmoklasisty – Huberta Grzybowskiego w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym pod nazwą „Olimpiada Mitologiczna” (kl. 7-8);

– stypendia dla uczniów kl. 4-8 w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów z terenu Gminy Miejskiej Lubań 2021/2022” – wśród wyróżnionych znalazło się sześcioro uczniów naszej szkoły – tych, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,6, w tym jedna absolwentka: Łyp Aurelia, Kiełdanowicz Paweł, Sałandyk Maja, Ałykow Wiktoria, Wereszczyński Mateusz oraz Majewicz Julia.

Gratulacje należą się wszystkim tym, którzy przyczynili się do osiągnięcia tych sukcesów. Brawo!

I.S.