Kolejny sukces sportowy i awans do finałów strefowych w koszykówce dziewcząt!

Za nami kolejne zmagania sportowe. Tym razem wzięliśmy udział w finale piłki koszykowej i co ważne zakończyliśmy go ogromnym sukcesem! Zdobyliśmy tytuł Mistrza Powiatu i okazaliśmy się najlepszą drużyną w Lubaniu. „Finał Powiatowy w Piłce Koszykowej Dziewcząt klas szóstych i młodszych” odbył się 13 stycznia br. na obiektach MOSiR w Lubaniu. Do etapu finałowego przystąpiły reprezentacje okolicznych szkół: SP Świeradów, SP nr 4 z Lubania oraz ekipa naszej szkoły, czyli SP1 Lubań. W pierwszym spotkaniu zawodniczki naszej szkoły zmierzyły się z drużyną ze Świeradowa. Co prawda początek meczu był nieco nerwowy, jednak dziewczęta dość szybko „wrzuciły odpowiedni bieg” i ostatecznie pokonały rywalki wynikiem 24:4. W decydujących starciach o tytuł Mistrza Powiatu i Mistrza Lubania reprezentacja SP1 nie dała najmniejszych szans rywalkom, bowiem pokonała przeciwniczki wynikiem 26:6. Należy podkreślić, że nasze zawodniczki były świetnie przygotowane, a ich solidna praca i zaangażowanie zespołowe przyniosły wspaniały efekt. Szczególne uznania kierujemy w stronę siódmoklasistki – Mai Ociesy, która zdobyła najwięcej punktów w tych starciach. Maja bardzo dobrze kierowała zespołem, odpowiednio motywowała nasze zawodniczki do świetnych akcji, a jej zaangażowanie wkładane w każde starcie z przeciwniczkami z pewnością zasługuje na uznanie opiekuna drużyny. 

Wszystkim dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i gratulujemy kolejnego sukcesu! Skład drużyny: Dorota Oleksy, Julia Tomkiewicz, Maja Białkowska, Maja Ociesa, Vanessa Wołoszyn, Wiktoria Grzybowska, Lena Tumiłowicz, Aleksandra Szełgiejko, Halina Mamos, Julia Szczepankowska. Opiekunem był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego. 

I.S.