Hej, kolęda, kolęda – udział SP1 w konkursie kolęd i pastorałek;

Dnia 14 grudnia br. w MDK w Lubaniu odbył się konkurs kolęd, pieśni i pastorałek pod hasłem „Kolędowanie w Lubaniu”. Było to niesamowicie klimatyczne wydarzenie w naszym regionie w ramach inicjatyw przedświątecznych. Celem konkursu było między innymi kultywowanie tradycji świątecznych, rozwijanie zainteresowań muzycznych i wokalnych uczniów, wspieranie młodych talentów czy aktywizacja uczniów poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań. Odbiorcami konkursu byli uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych na terenie miasta Lubań. Co roku konkurs wzbudza zainteresowanie dzieci i młodzieży artystycznie uzdolnionej, więc po raz kolejny uczestnicy zaprezentowali piękne wykonania zarówno tych bardziej znanych, jak i mniej znanych pieśni bożonarodzeniowych. Podczas koncertu usłyszeliśmy kolędy i pastorałki oraz współczesne świąteczne piosenki. Do konkursu zakwalifikowane zostały trzy uczennice naszej szkoły, które w I kategorii wiekowej (klasy IV-VI) zajęły następujące miejsca:
1. – Michalina Nowicka (klasa IVc)  – kolęda „Nie było miejsca dla Ciebie”,
2. – Aurelia Łyp (klasa Va) – pastorałka „Siadła Maryja”,
3. – Hanna Zajączkowska (klasa IVa) – kolęda „Mizerna cicha”.
Należy zaznaczyć, iż podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Lubaniu wszystkim laureatom wręczono nagrody. Cieszy fakt, iż wśród nagrodzonych były nasze uczennice, które w artystycznej rywalizacji pokazały prawdziwe piękno kolęd, wyzwalając niezapomniane emocje wśród słuchaczy. Gratulujemy pięknych występów i ogromnego sukcesu. 

I.S.